Ruszyły rozgrywki koszykarskiej III ligi

O wysokim zwycięstwie dąbrowian (jasne koszulki) zadecydowała ostatnia kwarta meczu.
Wyjazdowym zwycięstwem 95:78 z AZS Katowice rozpoczęli nowy sezon ligowy koszykarze dąbrowskiego MMKS. Swoje sukcesy podopieczni Wojciecha Wieczorka przypieczętowali w ostatniej kwarcie, gdy boisko po pięciu faulach ...

Wyjazdowym zwycięstwem 95:78 z AZS Katowice rozpoczęli nowy sezon ligowy koszykarze dąbrowskiego MMKS. Swoje sukcesy podopieczni Wojciecha Wieczorka przypieczętowali w ostatniej kwarcie, gdy boisko po pięciu faulach opuściła trójka "akademików".

Pojedynek rozpoczął się od koszy Tomasza Dudkiewicza i Krzysztofa Koźmińskiego. Imponujący skutecznością z półdystansu gospodarze szybko doprowadzili jednak do remisu 4:4. Później trwała wymiana ciosów, a wynik oscylował wokół remisu. Dzięki celnym rzutom Krzysztofa Kozińskiego (7 punktów w pierwszej kwarcie) i Artura Lewickiego (6 ,oczek") dąbrowianie po 10 minutach gry prowadzili 18:16.

W drugiej ćwiartce doskonałą partię rozegrał Piotr Zieliński, zdobywając 13 punktów. W 14 min., po podaniu Łukasza Dudka, mimo asysty wysokiego (205 cm) Jarosława Sobolewskiego, popisał się efektownym wsadem, a faulowany za moment wykorzystał rzut wolny. Chwilę później Piotr Zieliński, po przechwycie, kolejny raz umieścił piłkę w koszu i drużyna dąbrowska prowadziła 29:28. "Akademicy" zrewanżowali się jednak trzema ,trójkami" Grzegorza Połomskiego i w połowie meczu zmniejszyli straty do 3 ,oczek" (41:38).

Po zmianie stron katowiczanie dzięki serii trafień z półdystansu rozgrywającego Marcina Klozińskiego oraz Oresta Burego objęli 5-punktowe prowadzenie (55:50). Skuteczna gra Artura Lewickiego (trafił 8 z 10 rzutów spod kosza, 6 z 8 osobistych oraz raz zza linii 6,25 m) pozwoliła jednak podopiecznym Wojciecha Wieczorka odrobić straty. W 30 min. prowadzili oni 68:66. Nieco wcześniej na ławce rezerwowych musiała usiąść trójka "akademików": Jarosław Sobolewski, Orest Bury i Marek Bury.

Mimo osłabienia na początku ostatniej części gry ponownie na prowadzenie wyszła drużyna katowicka (70:68). Kosz oraz dwa celne osobiste Krzysztofa Kozińskiego przywróciły przewagę dąbrowianom. W całym meczu ten zawodnik tylko trzy razy pomylił się pod koszem rywali (wykorzystał 7 z 8 rzutów z gry oraz 4 z 6 osobistych). Gospodarze zrewanżowali się ,trójką" Radosława Kucińskiego. Kilkanaście sekund później zza linii 6,25 m trafił jednak Łukasz Adamczyk. Podopieczni Wojciecha Wieczorka objęli prowadzenie 75:73, które do końca meczu powiększyli o 15 "oczek".

Pierwszy ligowy mecz na własnym boisku (SP 34) dąbrowscy koszykarze rozegrają w sobotę z KKS Cieszyn. Pojedynek rozpocznie się o godz. 16.

* AZS Katowice - MMKS Dąbrowa Górn. 78:95 (16:18, 22:23, 28:27, 12:27).
MMKS Dąbrowa Górn.: Lewicki 25 (1), Koziński 19 (1), Dudkiewicz 14, Adamczyk 12 (1), Dudek 6 - Zieliński 15, Błachowicz 2, Czepczor 2, Dukowicz, Gradzik.