Przedsezonowy turniej

Przygotowujący się do startu w piłkarskiej klasie A Płomień Niegowonice w minioną niedzielę po raz drugi zorganizował przedsezonowy turniej piłkarski. Gospodarze ponownie zajęli drugie miejsce.

Zwyciężyła Tęcza Błędów, która w pierwszym meczu, po dwóch trafieniach Tomasza Tylca i jednym Dariusza Antolaka, gładko (3:0) pokonała Budowlanych Ogrodzieniec. Następnie Tęcza nie miała problemów z ograniem (4:0) Płomienia. Pierwszy niegowonickiego bramkarza zmusił do kapitulacji uderzeniem głową Leszek Montag. Później dwa razy piłkę w siatce umieszczał Tomasz Tylec, a jeden gol zapisał na swoje konto Łukasz Ciastoń.

W meczu decydującym o drugim miejscu w tabeli Płomień pokonał 3:1 Budowlanych. Dla gospodarzy bramki strzelali: Adrian Kała, Łukasz Dobczyński i Marcin Kraszewski. Był to rewanż za sobotni mecz. Oba zespoły zmierzyły się wówczas na boisku w Ogrodzieńcu. Pojedynek zakończył się remisem 5:5, choć na początku drugiej połowy Budowlani prowadzili już 4:1 (do przerwy było 3:1). Dwa pierwsze gole dla Płomienia zdobył Marcin Kraszewski, później na listę strzelców w zespole niegowonickim wpisali się Arkadiusz Kucab, Łukasz Dobczyński i Adrian Kała.

Derby Trójmiasta: oprawa meczu Lechia Gdańsk - Arka Gdynia