Komplet zwycięstw liderek

(wow)
Dla dąbrowianek rozgrywki Grand Prix Zagłębia są sprawdzianem przed finałem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Fot. W. W. Wacławek
Para młodziczek dąbrowskiego MMKS, Katarzyna Urban i Judyta Czajkowska, wygrała kolejny turniej z cyklu Grand Prix Zagłębia. Przygotowujące się do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży podopieczne Waldemara Kawki, ...

Para młodziczek dąbrowskiego MMKS, Katarzyna Urban i Judyta Czajkowska, wygrała kolejny turniej z cyklu Grand Prix Zagłębia. Przygotowujące się do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży podopieczne Waldemara Kawki, nad brzegiem Pogorii nie oddały rywalkom seta.

Siatkarki MMKS w pierwszym meczu pewnie ograły 2:0 (15:6, 15:6) znacznie starsze licealistki z "Szenwalda" Agatę Wdowik i Sylwię Żyłę. Później Katarzyna Urban i Judyta Czajkowska pokonały (15:8, 15:8) swoje klubowe koleżanki Aleksandrę Kordyś i Annę Ligęzę oraz rozgromiły (15:4, 15:4) będzinianki Monikę Szczęsny i Agnieszkę Małyszę. Na zakończenie turnieju dąbrowianki w derbowym pojedynku wygrały 2:0 (15:11, 15:6) z Jolantą Bochenek i Pauliną Kawką, również młodziczkami dąbrowskiego MMKS. Mająca na koncie komplet turniejowych zwycięstw para Urban - Czajkowska zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji Grand Prix.
Jeden set decydował o podziale pozostałych miejsc na podium. Trzy zespoły zakończyły bowiem zawody z dorobkiem dwóch zwycięstw.

Ostatecznie druga lokata przypadła siatkarkom z "Szenwalda". Para Wdowik - Żyła gładko (15:4, 15:6) uporała się z Moniką Szczęsny i Agnieszką Małyszą, wygrała 2:0 (15:13, 15:13) z Jolantą Bochenek i Pauliną Kawką oraz przegrała 1:2 (7:15, 15:6, 8:15) z inną parą dąbrowskich młodziczek, Kordyś - Ligęza. To właśnie ten zwycięski drugi set w ostatnim spotkaniu zapewnił licealistkom "srebro".

Na najniższym stopniu podium stanęły Jolanta Bochenek i Paulina Kawka, dzięki gładkim zwycięstwom z będzińską parą Szczęsna - Małysza (15:6, 15:9) oraz klubowymi koleżankami Aleksandrą Kordyś i Anną Ligęzą (15:10, 15:8).

Kolejny turniej z cyklu Grand Prix Zagłębia rozegrany zostanie w sobotę, tradycyjnie na plaży Pogorii I. Początek o godz. 10.

Derby Trójmiasta: oprawa meczu Lechia Gdańsk - Arka Gdynia