Interpromex w marszu po medal

(wow)
Komplet zwycięstw zapisali na swoje konto kadeci będzińskiego Interpromeksu podczas półfinału mistrzostw Śląska. Podopieczni Franciszka Mroza rozpoczęli turniej od efektownego zwycięstwa z Jastrzębiem Borynia.

Komplet zwycięstw zapisali na swoje konto kadeci będzińskiego Interpromeksu podczas półfinału mistrzostw Śląska. Podopieczni Franciszka Mroza rozpoczęli turniej od efektownego zwycięstwa z Jastrzębiem Borynia. Dzięki efektownym "czapom" Bartosza Dzierżanowskiego i Dawida Chałata, Interpromex dwie pierwsze partie wygrał do 13.

W trzecim secie przy stanie 3:1 na zagrywkę pomaszerował Marcin Czapla. Po jego podaniach podopieczni Franciszka Mroza zdobyli kolejnych 20 piłek, wygrywając rozgrywkę 25:3!
Niespełna godzinę drużyna będzińska potrzebowała na ogranie MCKiS Jaworzno. Tym razem w głównej roli wystąpili skrzydłowi: Kamil Krawczyk i Dawid Chałat.

Ogromne emocje przyniósł kończący turniej pojedynek Interproeksu z bielskim Włókniarzem. Podopieczni Franciszka Mroza mieli już zapewnione miejsce w finale. Goście, aby awansować musieli wygrać.

Bielszczanie rozpoczęli obiecująco, prowadząc w pierwszym secie już 20:13. Uderzenia Dawida Chałata ze skrzydła oraz Bartosza Dzierżanowskiego z "krótkiej", pozwoliły jednak gospodarzom odrobić straty, a następnie wygrać partię do 29. Dwa kolejne sety zapisał wprawdzie na swoje konto Włókniarz, ale gdy Karola Świerczka zastąpił na pozycji libero Kamil Krawczyk, będzinianie przejęli inicjatywę na parkiecie, zwyciężając ostatecznie po tie-breaku.

* Interpromex Będzin - Jastrzębie Borynia 3:0 (25:13, 25:13, 25:3), Interpromex Będzin - MCKiS Jaworzno 3:0 (25:17, 25:20, 25:23), Interpromex Będzin - Włókniarz Bielsko-Biała 3:2 (31:29, 22:25, 21:25, 25:14, 15:10).