Wybierz region

Wybierz miasto

  24 Finał WOŚP

  Górka Środulska w Sosnowcu
  Sosnowiec, ul. /

  13:45 Niedziela, 10 stycznia

  • Wstęp wolny

  Dżem:
  Zespołu Dżem nie trzeba specjalnie przedstawiać fanom bluesa i rocka w naszym kraju. Debiutował na początku lat osiemdziesiątych. Popularność przyniosły mu pierwsze przeboje – „Paw” i „Whisky” – a także świetne, dynamiczne koncerty. Zespół zaprezentował rockową muzykę mocno osadzoną w bluesie, z pewnymi elementami reggae. Tym, co zapewniało mu jednak niezwykłość, była charyzmatyczna sceniczna osobowość wokalisty Ryszarda Riedla, jego teksty, głos i hipisowski image. To wówczas Dżem zaskarbił sobie wielkie uznanie i popularność u stosunkowo szerokich rzesz rockowych słuchaczy. Ze względu na stan zdrowia Riedla w 1994 w ramach konkursu wyłoniony został nowy wokalista, Jacek Dewódzki. 30 lipca 1994 roku Ryszard Riedel zmarł w szpitalu na zawał serca. W ramach hołdu dla zmarłego artysty odbył się koncert utrwalony na płycie „List do R. na 12 głosów”.
  W 2001 wokalistą został Maciej Balcar. 27 stycznia 2005 roku, w wypadku samochodowym zginął Paweł Berger, klawiszowiec zespołu. Z tego powodu w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu odbył się koncert zarejestrowany na albumie „Pamięci Pawła Bergera”. W jego miejsce do składu wszedł Janusz Borzucki, który nadal gra w Dżemie. Dziś, ze śpiewającym Maciejem Balcarem, grupa nawiązuje do swych najlepszych dokonań sprzed lat. Zwłaszcza że zawsze należała do bardzo dobrych, koncertowych wykonawców. W 2010 zespół Dżem wystąpił jako support przed australijską grupą hardrockową AC/DC na warszawskim lotnisku Bemowo.


  Animators:
  Zespół powstał w 2009 roku pod nazwą The Animators jako projekt muzyczno-graficzny, którego celem było stworzenie etiud filmowych z wykorzystaniem techniki animacji poklatkowej. Już w tym czasie powstały pierwsze kompozycje przeznaczone na uzupełnienie animacji. Z czasem jednak projekt coraz bardziej stawiał na muzykę, czego efektem były zmiany personalne, które zaowocowały w sierpniu 2011 roku powołaniem do życia muzycznej formacji Animators.
  Mimo młodego wieku tercet z Sosnowca ma na swoim koncie:

  „The Distance Between Us” (wyd. własne)
  Pierwsze wydawnictwo zespołu, zawierające cztery autorskie kompozycje wydane w 2011 roku.
  „Magic. Madness. Memphis.” (wyd. własne)
  Debiutancka płyta długogrająca, zawierająca trzynaście autorskich kompozycji, wydana w 2013 roku.
  „The Universe” (wyd. własne)

  W lutym 2015 Animators wydali cyfrowo we własnym zakresie nowy album zatytułowany „The Universe”.


  Searching For Calm:
  Searching For Calm to dwóch gitarzystów perkusja i bas. Od zawsze zespół szuka słuchaczy z różnych scen grając na scenie hc punkowej w jazzowych klubach czy na festiwalach muzyki eksperymentalnej. Na tej pierwszej debiutował i dlatego ich muzyka ma jeden wspólny mianownik – energię.
  W przeciągu kilkunastu lat nagrali dwie świetnie przyjęte płyty: debiutancką w 2002 roku (reedycja w 2006 roku) a „Celestial Greetings” w 2010 nakładem Mystic Prod.
  Aktualnie zespół przygotowuje się do wydania nowego materiału którego wydawcą będzie For-Tune.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Zobacz koniecznie

  Plebiscyt

  Miss Polski 2015 [GŁOSOWANIE]. Która dziewczyna powinna wygrać? [GŁOSOWANIE]

  Miss Polski 2015 [GŁOSOWANIE]. Która dziewczyna powinna wygrać? [GŁOSOWANIE]