Derbowa walka

Prawie dwie godziny trwał inaugurujący drugą rundę spotkań siatkarskiej III ligi derbowy pojedynek dąbrowskiego MMKS z MKS Poręba. Podopieczni Pawła Sznicera zdołali zrewanżować się porębianom za wcześniejszą porażkę ...

Prawie dwie godziny trwał inaugurujący drugą rundę spotkań siatkarskiej III ligi derbowy pojedynek dąbrowskiego MMKS z MKS Poręba. Podopieczni Pawła Sznicera zdołali zrewanżować się porębianom za wcześniejszą porażkę (0:3), wygrywając po tie-breaku, choć przegrali pierwsze dwa sety.

Początek spotkania należał do doświadczonej drużyny przyjezdnej. Dąbrowianie nie radzili sobie z atakami Remigiusza Flaka, Marka Kozieła i Sebastiana Kępczyńskiego, natomiast popełniali sporo błędów w przyjęciu i rozegraniu. Podopieczni Arkadiusza Pompki pierwszego seta wygrali do 21. W drugim oddali dwie piłki więcej.

Następna rozgrywka rozpoczęła się od serii dobrych serwisów podopiecznych Pawła Sznicera. Dąbrowianie szybko objęli prowadzenie (5:1). Goście starali się zniwelować tę przewagę, ale skutecznymi atakami odpowiadali im Tomasz Józefowicz i Miłosz Dąbrowski. Uderzenia w siatkę Tomasza Józefowicza (serwis) i Roberta Kleszcza (atak) rozpoczęły czwartego seta. Ataki Michała Szczytowicza i Piotra Sznicera pozwolił gospodarzom objąć przewagę (10:7), której już nie roztrwonili.

Decydująca partia rozpoczęła się od prowadzenia porębian (3:1, 6:4). W połowie seta prowadzili jednak (8:6) gospodarze, którzy później pięć razy mieli w powietrzu piłkę meczową. Porębianie cztery razy doprowadzali do remisu. Atak Remigiusza Flaka w taśmę przesądził o zwycięstwie gospodarzy.

* MMKS Dąbrowa Górn. - MKS Poręba 3:2 (21:25, 23:25, 25:14, 25:16, 19:17).

MMKS Dąbrowa Górn.: Czuchraniak, Brzeszcz, Józefowicz, Sznicer, Szczytowicz, Śpiewiorek - Zabielny (libero), Śpiewak, Dąbrowski, Stromczyński.

MKS Poręba: Kępczyński, Łomża, Kozioł, Flak, Kleszcz, Raczek Robert - Zając, Swoboda, Mucha.