Zagłębie Sosnowiec wygrywa z Ruchem Zdzieszowice

TOS
Zagłębie Sosnowiec pokonało w świąteczną sobotę na Stadionie Ludowym drużynę Ruchu Zdzieszowice 4:2, chociaż początkowo to rywale prowadzili 2:0. Hat-trickiem popisał się Łukasz Tumicz.

To piłkarze ze Zdzieszowic jako pierwsi zdobywali bramki na Stadionie Ludowym. Najpierw sposób na Mateusza Struskiego znalazł Łukasz Damrat, a pięć minut później Przemysław Bella. Zagłębie Sosnowiec nie zamierzało się jednak poddawać. Jeszcze przed przerwą do remisu doprowadził Łukasz Tumicz zdobywając dla sosnowiczan dwie bramki. Tumicz najpierw wykorzystał podanie Mateusza Września, a następnie dopadł do piłki po wygranej główce Łukasza Matusiaka.

Łukasz Tumicz o sobie przypomniał jeszcze w 66. minucie meczu, gdy skompletował hat-tricka wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Wynik spotkania na 4:2 dla Zagłębia w 90. minucie meczu ustalił Rafał Jankowski.

Po wygranej z Ruchem Zagłębie Sosnowiec nadal zajmuje 3. miejsce w II-ligowej tabeli tracąc dwa punkty do Bytovii Bytów i pięć do Chrobrego Głogów.

Już w najbliższą środę sosnowiczan czeka wyjazdowe spotkanie w Katowicach z Rozwojem, z kolei w sobotę 26 kwietnia na Stadion Ludowy przyjedzie lider z Głogowa.