Zagłębie Sosnowiec wygrywa z Pogonią Siedlce [ZDJĘCIA]

TOS, foto Lucyna Nenow
Na trzecią pozycję w tabeli awansowali po zwycięstwie nad Pogonią Siedlce piłkarze Zagłębia Sosnowiec. Prowadzenie dla Zagłębia już w 9. minucie uzyskał Krzysztof Markowski wykorzystawszy centrę z rogu Sebastiana Dudka. Kapitan Zagłębia do bramki trafił w 19. minucie, gdy pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Michale Fidziukiewicza. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:1 na korzyść sosnowiczan.

- Chłopcy pokazali charakter i to, że wypadek przy pracy w Kluczborku nie robi już na nich wrażenia. To ambitni chłopcy i wierzę, że razem będziemy odnosić sukcesy - stwierdził po spotkaniu trener Artur Derbin.

Przed spotkaniem kibice i działacze Zagłębia pożegnali Łukasza Tumicza, dla którego był to ostatni mecz w barwach klubu z Sosnowca. Tumicz ma zakończyć karierę.

W przyszłą niedzielę o godz. 15 Zagłębie zagra na wyjeździe z Miedzią Legnica.