Śląska Szkoła Tańca działa już 25 lat. To największa i najstarsza działająca szkoła tańca w woj. śląskim, która prowadzi kursy w 7 miastach. W sobotę Rezydencja Luxury Hotel w Piekarach Śląskich odbył się wielki bal z okazji jubileuszu. Na miejscu było kilkaset osób, które tańczyły lub wciąż tańczą w Śląskiej Szkole. Pozjeżdżali nie tylko z całej Polski ale także z Niemiec, Wielkiej Brytanii a nawet z Indii.

Wszystko zaczęło się w 1992 r. a sprawcą całego zamieszania był Dariusz Kurzeja, założyciel i właściciel Śląskiej Szkoły Tańca.

- Na początku trenowałem typowo sportowo. Ze swoją partnerką byliśmy nawet "przez chwilę" zawodowcami. Pojawiły się jednak sprawy sportowe, które spowodowały, że musiałem przerwać karierę - wspomina - Wciąż jednak tańczę. Mam okazję spotykać i pracować z najlepszymi na świecie tancerzami bachaty, kizomby czy salsy. Jestem zadowolony z tego co robię - dodaje.

Przez Śląską Szkołę Tańca przewinęło się w sumie ponad 4 tys. osób. Wśród nich są także osoby, które skończyły kilka różnych kursów tańca. Wśród wychowanków są m.in. tancerze klasy międzynarodowej S (niektórzy z nich zaprezentowali swoje umiejętności podczas balu).

Szkoła jest jednak szczególnie dumna z Agnieszki Bednarz, która niedawno otwarła przewód doktorski na Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina w Warszawie.

- Zaczęłam tańczyć w 1998 r., i tańczyłam tu przez 12 lat. Chodziłam na kursy tańca towarzyskiego i hip - hopa. Teraz zawodowo zajmuję się tańcem, ale na Śląsku nauczyłam się, że taniec to nie tylko układ figur i rytm. To przede wszystkim sztuka, którą teraz rozwijam w nieco innym kierunku - mówi - Na pewno jednak, gdyby nie Dariusz Kurzeja, nie robiłabym teraz tego, co robię - dodaje ze wzruszeniem.

Śląska Szkoła Tańca wpłynęła na całe życie nie tylko Agnieszki Bednarz. To samo - choć w zupełnie innym kontekście - mogą o sobie powiedzieć Aleksandra Rusin i Krystian Rusin. W ubiegłym roku zostali małżeństwem a poznali się na zajęciach z tańca towarzyskiego.

- W 2011 r., kiedy znaliśmy się już około 6 miesięcy, zorganizowano wyjazd na obóz taneczny do Węgierskiej Górki. Wybraliśmy się wieczorem na spacer po promenadzie. Wtedy stwierdziliśmy, że coś między nami jest - opowiada Aleksandra Rusin - Jeśli kiedyś doczekamy się dzieci, na pewno wyślemy je na kurs tańca. Dla nas, tanie okazał się receptą na szczęście - dopowiada Krystian Rusin.Śląska Szkoła Tańca działa w 7 miastach: Bytomiu, Katowicach, Tychach, Tarnowskich Górach, Mikołowie, Chorzowie i Sosnowcu. Co roku na kursach pojawia się około 600 nowych osób.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Zobaczcie niezwykłe stylizacje uczestników MAYDAY 2017 - ZDJĘCIADisco Attack 2017. Spodek szalał na Zenku Martyniuku, zespołach Boys i Weekend - ZDJĘCIAZapraszamy do fotoreportażu multimedialnego, który jest zwieńczeniem naszej podróży.
Czy dostałbyś się do policji? PRAWDZIWE PYTANIA TESTU MULTISELECTZnasz język śląski? Przetłumacz te zdania QUIZ JĘZYKOWY II
Imprezy

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!