Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Od niedzieli 11 marca obowiązuje nowa odsłona rocznego rozkładu jazdy pociągów. W województwie śląskim nowe pociągi pojawiły się między Częstochową a Lublińcem, z kolei z utrudnieniami zmagać się będą pasażerowie z linii Katowice-Częstochowa.

Utrudnienia na linii S1 (Częstochowa – Katowice – Gliwice) będą związane przede wszystkim z budową przejścia podziemnego w Ząbkowicach oraz pracami pomiędzy stacją Dąbrowa Górnicza Ząbkowice a stacją Będzin. Z tego względu za część pociągów na linii S1 będzie obowiązywać zastępcza komunikacja autobusowa. W pierwszym etapie robót – od 12 do 23 marca – będzie to dotyczyć odcinka Dąbrowa Górnicza Ząbkowice - Dąbrowa Górnicza, a w kolejnym – od 17 kwietnia do 8 maja – odcinka Dąbrowa Górnicza Ząbkowice – Będzin Ksawera.

– Aby maksymalnie zniwelować niedogodności spowodowane remontami, część pociągów przyspieszonych będzie mieć dodatkowe postoje pomiędzy Dąbrową Górniczą Ząbkowicami a Będzinem – tłumaczy Magdalena Iwańska, rzecznik prasowy Kolei Śląskich. – Będzie też kolejne porozumienie z PKP IC o wzajemnym honorowaniu biletów, żeby podróżni mieli możliwość skorzystania również z innych pociągów – dodaje.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:Wiadomości

Komentarze (8)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

miłośnik i mieszkaniec Katowic.OD ZAWSZE! (gość) (barman0812@...)

...a "na co" w tzw. stolicy aglomeracji czyli w Katowicach na tzw. dworcu kolejowym schody "NIE-ruchome" Ich żaden "element" nie zniszczył!

Jędrek (gość)

Nie no makabra . Zlikwidowano 3 z 4 pociągów bezpośrednich łączących Dabrowę, Będzin czy Sosnowiec z Wybrzeżem, Łodzią czy Poznaniem.

miłośnik i mieszkaniec Katowic.OD ZAWSZE! (gość) (jg)

Spodziewałeś się "GOŚCIU" czegoś innego po tych nieudacznikach z tego szmatławego "portaliku" pełnego błędów i takich właśnie "kwiatków" ??? Tak właśnie wygląda ich SZACUNEK dla czytelników!

jg (gość)

Super zdjęcie. Proszę o infhormację, jakim sprzętem zostało wykonane i, co ważniejsze, o nazwisko fotografa.

Jasiek (gość)

Brawo KŚ. Mimo remontu zapewniono wszelkie środki zastępcze. Oby tylko nie puszczano krótkich pociągów i będzie do przeżycia.