UKS Huragan Sosnowiec w czołówce Polski

Drużyna juniorów sekcji tenisa stołowego UKS Huragan Sosnowiec swoimi wynikami podczas Mistrzostw Polski Juniorów odbywających się 9-12.05.2013r. w Krakowie potwierdziła przynależność do krajowej czołówki. Zawodnicy w składzie Szymon Twardowski, Jan Szymczyk i Szydło Aleksander po wywalczeniu tytułu Mistrzostw Śląska (Łaziska Górne) i zwycięstwie w Półfinałach Ogólnopolskich (Nysa) ostatecznie wywalczyli 9 miejsce w Polsce.

Należy dodać, że Szymczyk i Twardowski dopiero w tym sezonie weszli do kategorii juniorów i występować w niej będą przez kolejne dwa lata. Indywidualnie Jan Szymczyk sprawił największą niespodziankę zawodów i wyeliminował jednego z głównych pretendentów do tytułu mistrzowskiego rozstawionego w zawodach z nr 2 Michała Bańkosza z Wrocławia i ostatecznie zajął 5 lokatę.

W deblu Jan Szymczyk, także uplasował się na piątej pozycji grając w parze z Tomaszem Tomaszukiem (Pogoń Siedlce). Podczas zawodów prowadzona była kontrola rakietek zawodników pod kątem używania niedozwolonych substancji klejowych i tuningowych. Kilku zawodników zostało zdyskwalifikowanych.

Wszystkie badania sprzętowe sosnowiczanie przeszli pozytywnie. Kierownikiem śląskiej ekipy i trenerem naszych zawodników był Stanisław Szydło. Tytuły Indywidualnych Mistrzów Polski Juniorów wywalczyli Natalia Bajor z Wrocławia i Jakub Dyjas z Torunia.