W zeszły weekend odbył się finał akcji Sprzątanie Świata 2013. Edycja 20. minęła pod hasłem „Odkrywamy czystą Polskę”. Wzięło w niej udział wiele szkół i przedszkoli z naszego miasta

Finał tej edycji "Sprzątanie Świata 2013 – Polska" jak zwykle przypadł na 3. tydzień września, czyli dni 20, 21, 22 września. W ramach programu zachęcano do zorganizowania lokalnych działań z zakresu edukacji odpadowej, bo to ona właśnie jest w Polsce w tej chwili najbardziej potrzebna. Nowy system gospodarki odpadami komunalnymi nie zadziała, jeśli jego uczestnicy od najmłodszych lat nie będą wiedzieli dlaczego ważne jest, aby prawidłowo postępować z odpadami i – co jeszcze ważniejsze - co zrobić, by było ich jak najmniej.

Jak co roku sosnowieckie przedszkola i szkoły sprzątały okolice swoich placówek. Było wśród nich m.in. Przedszkole Miejskie nr 27 w Sosnowcu, które zajęło się porządkowaniem terenu przy u. Sieleckiej na Wawelu (na zdjęciach dzieci z grupy Żyrafki). Maluchy zebrały wiele przedmiotów, które dawno powinny znaleźć swoje miejsce w sortowni śmieci.

-Dzieci w ten sposób uczą się dużo o sortowaniu i recyklingu. Mam nadzieję, że widząc ile wysiłku trzeba włożyć w sprzątanie po sobie, następnym razem żadne z nich nie wyrzuci już nic na trawnik. – mówi pani Gabriela, jedna z nauczycielek PM 27 w Sosnowcu.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!