Pasażerowie oczekujący w piątkowe przedpołudnie na peronie drugim sosnowieckiego dworca na obsługiwany nowoczesnym Dartem pociąg Chemik z Katowic do Gdyni Głównej mogli na peronie pierwszym obserwować... żołnierzy c.k. armii. W ich role wcielili się aktorzy sosnowieckiego Teatru Zagłębia, którzy kręcili film promujący najnowsze ich przedstawienie - "Dobrego wojaka Szwejka" w reżyserii Igora Gorzkowskiego.

Premiera "Dobrego wojaka Szwejka" na scenie Teatru Zagłębia odbyła się 2 stycznia. W tytułową rolę wciela się dobrze znany regionalnej publiczności Wojciech Leśniak.

W piątkowe przedpołudnie Leśniak wraz z trójką innych aktorów: Aleksandrem Blitkiem, Kamilem Bochniakiem i Tomaszem Muszyńskim odwiedzili sosnowiecki dworzec kolejowy, gdzie teatralna ekipa kręciła krótki film zachęcający widzów do obejrzenia przedstawienia.

Aktorzy próbowali m.in. wjechać łóżkiem - elementem scenografii - do budynku dworca, chodzili po jednym z peronów, a w kasie biletowej chcieli kupić bilet do... Strakonic. Cała akcja spotkała się z pozytywnym odbiorem wśród sosnowiczan.

Wojak Szwejk w Sosnowcu


Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!