W sosnowieckim Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego otwarto dziś (9.03) nowoczesną, multimedialną pracownię transportu samochodowego. Z pracowni będą korzystać uczniowie Branżowej Szkoły I stopnia nr 7 - Samochodowo-Mechatronicznej.

Nowoczesną, multimedialną pracownię ufundowało uczniom ArcelorMittal. Za przekazane przez firmę pieniądze kupiono specjalistyczne programy m.in.  symulator tachografu -  program do obsługi tachografu, symulator jazdy samochodem. 
- To świetnie wyposażona pracownia transportu drogowego. Będą w niej prowadzone zajęcia dla uczniów kształcących się w zawodzie kierowca, mechanik - mówi Jacek Mędrek, nauczyciel w CKZiU w Sosnowcu. - To jedna z wielu podobnych pracowni w naszej szkole. Mamy np. dobrze wyposażoną pracę i warsztaty mechaniczne, w których znajdują się różne typy układów napędowych - wylicza Jacek Mędrek.
Co takiego ciekawego znajduje się w nowej pracowni?
Zakupiono  pomoce dydaktyczne  w postaci dokumentacji kierowcy, m.in : druki transportowe, książki kontroli pracy kierowcy, wykresówki tachografu analogowego, książki transportowe, atlasy samochodowe Polski i Europy.
Pracownia doposażona została także w zestaw plansz ze znakami drogowymi oraz przestrzenne makiety skrzyżowań do symulacji różnych sytuacji drogowych.
jednak najciekawsze wydają się uczniom stanowiska komputerowe z nagłośnieniem oraz z nową siecią elektryczną i internetową, gdzie będą wykorzystane programy symulator tachografu -  program do obsługi tachografu, symulator jazdy samochodem. Takich stanowisk jest sześć.
W pracowni stanęły też nowe meble szkolne (stoły, krzesła komputerowe).
Pracownia powstała w celu przygotowania uczniów do wykonywania zawodu kierowcy  - mechanika obsługującego pojazdy powyżej 3,5t. Zajęcia tam organizowane będą z zakresu teorii ruchu drogowego, prowadzenia dokumentacji kierowcy, firmy transportowej, obsługi tachografów i zasad związanych z przewozem materiałów na terenie Polski i unii Europejskiej. 

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!