Ugaszono pożar opuszczonej kamienicy przy ulicy Kołłątaja w centrum Sosnowca. Kilkunastu mieszkańców ewakuowanych z sąsiedniego budynku powróci do swoich mieszkań - poinformował PAP rzecznik sosnowieckiej policji asp. Tomasz Czerniak.

Wszelkie utrudnienia związane z pożarem zostały usunięte. Ruch samochodowy odbywa się bez zakłóceń. "Nie ma już dymu nad częścią centrum miasta, sytuacja została opanowana" - powiedział PAP Czerniak.

Do pożaru doszło w ścisłym centrum miasta ok. godz. 14:00. Jak poinformował rzecznik sosnowieckiej policji Patrycjusz Fudała spaliło się całe poddasze w kamienicy, która była przeznaczona do likwidacji. "Pożar gasiło 43 strażaków. Mieliśmy pewne trudności, ponieważ w tym budynku nie było dostępu do klatek schodowych. Pożar był gaszony z drabin" - powiedział Fudała.

Na razie nie wiadomo jakie były przyczyny pożaru.

Ne ma też informacji o ewentualnych poszkodowanych.

Komentarze (11)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

IreuN (gość)

Pewnie jakieś menele tam były, upiły się z petem w ręku i bum, pożar gotowy. Powinni ich wszystkich stamtąd wywalić na zbity pysk..

ym (gość)

i pewnie jeszcze długo będzie skoro od ponad godziny z tym walczą . Ta kamienica jest zamieszkała? czy pusta ?