Alarmujące prognozy Polskiej Akademii Nauk dotyczące liczebności ponad 60 największych miast w Polsce. Jak wynika z raportu przygotowanego przez Prof. Przemysława Śleszyńskiego z Instytutu Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania PAN, w ciągu najbliższych 30 lat we wszystkich tych miastach będzie ubywało mieszkańców. W niektórych będzie to proces niezauważalny jak w Warszawie - tylko 2 proc. mniej ludności w 2050 roku, ale w innych zniknie blisko połowa mieszkańców! Jak w raporcie wypadły śląskie miasta, które z nich najbardziej wyludni się do 2050 roku? Kliknij powyżej w zdjęcia i przekonaj się...

Które z miast woj. śląskiego stracą najwięcej mieszkańców do roku 2050 - kliknij TUTAJ i przekonaj się!

Wiadomości

Komentarze (16)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Michau (gość)

Pozdrowienia z jak codzień zakorkowanych Siemianowic. Można by ominąć te korki tramwajem, ale ten dojeżdża tylko do pl. Wolnosci... Więc dalej trzeba stać w autobusie...

XXX (gość)

Jak w miastach będą tacy prezydenci jak A. Kotala ( Chorzów) to miasta będą się wyludniać jeszcze szybciej!!!

:-((( (gość)

Nie dziwię się. Jeśli tylko mógłbym zamienić codzienne stanie w korkach w Siemianowicach, wybrałbym np. Poznań, Kraków, Olsztyn, Gdańsk czy Wrocław, gdzie takie korki oglądam sobie zza szyby tramwaju lub pociągu, szybko i wygodnie jadącego do celu po torowisku wydzielonym. Tylko u nas, w całym GOP, władze ciągle nie wiedzą, do czego służy komunikacja szynowa.

Polska (gość) (znawca tematu)

Brawo dla postawy mądrego rządu PIS na czele z B. Szydło.!!! Pani Premier, nie wpuścimy tej szarańczy do nas chociażby i PO, Nowoczesna, KOD, PSL zablokowali wszystkie ulice - nie wpuścimy tej szarańczy.

mądrzejszy czytelnik (gość)

Wiadomo kim jesteś jak wolisz przykładowo rządy Borysa Budki, Niesiołowskiego, Hanny Gronkiewicz Waltz. Już nic więcej nie trzeba pisać!!!

lollo briga (gość) (znawca tematu)

Coś ty szaleju nie opił? Wszystko się zgadza, poza tym że to nie żadna szarańcza, tylko ludzie którzy robią dokładnie to samo co my. No te 2 mln na emigracji skądś się wzięło. Poza tym, jak słusznie zauważyłeś jeśli gdzieś nie m zasobów, to ludzie, zwierzęta, rośliny opuszczają takie nisze ekologiczne, aby osiąść tam gdzie jest lepiej. Oczywista oczywistość także taka że jednak nasz kraj się wyludni, ale to jeszcze nie byłby dramat. Najgorsze jest jednak, to że się starzejemy jako społeczeństwo i pewne procesy już się zaczęły, tylko je przespaliśmy. Sorry ale choćbyś nie wiem jak chciał to jednak ziemia nie jest płaska....

Romy to pedofile (gość) (Romy to pedofile )

Inaczej jest w kulturze Romów. - Dzieci w tym środowisku wychowywane są w inny sposób, także jeśli chodzi o seks. 12-latek nie jest uważany w romskiej kulturze za dziecko. Trzeba pamiętać, że przecież u nich 13-letnie dziewczynki są poślubione dorosłym mężczyznom. I pojawia się pytanie - czy próbować zmieniać ich świat czy zostawić, jakim jest? - zastanawia się Łukasz Ługowski, pedagog i dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii "Kąt" w Warszawie.

Prokuratura oskarżyła 21-letniego Roma z Opolszczyzny o współżycie seksualne z nieletnią. Tyle że dla społeczności romskiej ci młodzi są mężem i żoną, bo wzięli ślub zgodnie z obyczajem. - Trzeba by nas wszystkich zamknąć do więzienia - kwituje szef polskich Romów
Podczas przesłuchania Marek K. przyznał się do współżycia z Agnieszką. Tłumaczył, że w romskiej tradycji to normalne, że mężczyźni żenią się z dziewczynami nawet 12- czy 13-letnimi.
Władysław Kwiatkowski, szef Stowarzyszenia Romów Polskich z Gliwic, uważa, że władze nie powinny się w te sprawy mieszać. - Bo to typowo romska sprawa i władze powinny nam dać spokój. Ja miałem 14 lat, kiedy zostałem ojcem - podkreśla.
...rozmowa o sprawach intymnych dla Romów już jest czymś bardzo niestosownym, to są rzeczy tabu, o tym nie powinno się wspominać.

czytelnik (gość)

Szkoda ze nie podano przyczyny tego wyludniania.Czyzby 500+ dzialalo negatywnie na wrost ludnosci albo idiotyczne rzady PiSdzielcow sa tego przyczyna.Moze nalezaloby zamknac granice by zapobiec emigracji polakow za granice ?
Chyba ci madrzejsi Polacy juz opuscili ten zwariowany kraj gdzie taka kreatura w otoczeniu marionetek niszczy co dobre i robi propagande sukcesu.Nawet tu znalazl sie natychmiast "ZNAWCA TEMATU"

znawca tematu (gość)

Wróg u bram.
Nie dajcie się zwieść tym prognozom z sufitu . Robione są w celu manipulacji nastrojami społecznymi . Straszy się że nie będzie kto miał pracować na nasze emerytury , nie będzie ludzi do produkcji itp. bo chodzi o poluzowanie polityki imigracyjnej . Prawda jest jednak inna . Świat się przeludnia , najbardziej kraje biedne gdzie przyrost naturalny jest ogromny i niekontrolowany . Z powodów niekorzystnych zmian klimatycznych i dewastacji terenu , wycinki lasów , zatrucia wód i gleby mieszkańcy wielu biednych regionów świata prą do bogatszych . Ten proces już się rozpoczął a będzie się nasilał w następnych latach . Trzeba wiele odwagi , siły i uporu władz aby tej szarańczy nie wpuścić do naszego kraju bo ... wyginiemy . Ten proces już jest w krajach bogatszych Unii . A z każdym rokiem będzie gorzej , Ci ludzie przynoszą swoje zwyczaje do Europy m.in. rozmnażanie się w zawrotnym tempie i nie mają żadnych hamulców w swoich żądaniach roszczeniowych , chcą coraz więcej a głupi Europejczycy im ulegają .

Natalia Nykiel

To nie jest dobra wiadomość. Niedługo nie będzie komu pracować. Liczę, że w takich sytuacjach pomogą spotkania biznesowe takie jak Europejskie Forum Gospodarcze - Łódzkie 2017. W tym roku program jest bardzo ciekawy i mam nadzieję, że przyciągnie mnóstwo osób.