W jaworznickiej Galenia zainaugurowano akcję Śląskie dla Kobiety. Pomysłodawcą kampanii jest Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Panie, które były wczoraj w jaworznickiej galerii handlowej mogły liczyć na porady specjalistów, konkursy z niespodziankami i wiele innych atrakcji. Gościem akcji była Agnieszka Cegielska.

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego po raz kolejny opracował program społeczny. Tym razem nazywa się on „Śląskie. Dla kobiety”.

- Przygotowaliśmy przedsięwzięcie dla wszystkich przedstawicielek płci pięknej: od nastolatek po seniorki. W tym roku szczególny akcent położymy na profilaktykę raka piersi. W planach mamy cztery duże wydarzenia, a na każdym będą porady ekspertów medycznych i dietetyków, stoiska specjalistów od wizerunku czy spotkania z ciekawymi i znanymi kobietami. Nie zabraknie też koncertów muzycznych. Na śląskich drogach pojawi się PINK Bus - z materiałami promocyjnymi, informacyjnymi i ze specjalistami, którzy odpowiedzą na każde nurtujące pytanie z zakresu profilaktyki raka piersi - wylicza Wojciech Saługa, marszałek województwa śląskiego.

Statystyki są fatalne. Najczęściej rejestrowanym nowotworem złośliwym u kobiet na terenie woj. śląskiego jest rak sutka (23,7 proc.). Ten rodzaj nowotworu odpowiada też za drugi, po nowotworze płuc, odsetek zgonów wśród kobiet. Dlatego tak ważna jest profilaktyka i akcje edukacyjne - informowanie o samokontroli piersi, regularne wykonywanie badań i alarmowanie lekarza o wszystkich podejrzanych zmianach.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!