Wikariusz Robert Augustyn z Parafii Ewangelicko-Augsburskiej Zbawiciela w Katowicach-Szopienicach jest rajdowcem. Oczywiście w czasie wolnym. Samochód rajdowy ma oklejony wersetami z Biblii.

Śląski ksiądz jest rajdowcem, a samochód ma oklejony cytatami z Biblii [ZDJĘCIA]

W „Dzień Dobry TVN" ks. Robert Augustyn wyjaśnił, jak zaczęła się jego pasja, kiedy poczuł, że chce zostać księdzem i jak znajduje czas na godzenie swojej pasji, życie rodzinne i obowiązki wikariusza.

- Przed pierwszym odcinkiem specjalnym, zawsze modlimy się, żeby Pan Bóg posyłał swoich aniołów, ochraniał nas - mówi ks. Robert Augustyn.

W rozmowie z „Dziennikiem Zachodnim" ksiądz Robert Augustyn mówił, że już po kilku godzinach od wyemitowania telewizyjnego materiału, wzrosła popularność prowadzonych przez niego stron na portalach społecznościowych.- Od momentu emisji materiału w programie „Dzień Dobry TVN” zainteresowanie profilami „Najważniejsze Skrzyżowanie” w mediach społecznościowych zaskakująco wzrosło. Nie spodziewałem się, aż tylu pozytywnych reakcji ze strony użytkowników portalu. Materiały umieszczone w internecie odnotowują rekordową liczbę udostępnień. Bardzo się cieszę z tego powodu – mówi nam ksiądz Robert.

Zapytaliśmy też o to, jak często w ciągu roku ksiądz bierze udział w rajdach samochodowych.

- Staramy się tak ustawiać sezon, żeby nie było więcej niż 5-6 rajdów. Dzięki temu mam czas i na obowiązki i na realizowanie swojej pasji – zaznacza ks. Augustyn.

Nie pozostaje nam nic innego, jak życzyć księdzu Robertowi zarówno wytrwałości w pracy duszpasterskiej jak i powodzenia w dalszej karierze rajdowca.

Moto

Komentarze (5)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

3763 (gość)

Widzicie ciemni ludzie, tak powinno być,ksiądz z żoną,dziećmi czyli rodzina. A nie zakłamanie,celibat,pedofilia,pedalstwo.

jaś parafka (gość)

Szanowni parafianie , jak kupicie mi fajne nowe autko to je okleję jeszcze ciekawiej , ... tylko mi kupcie .

joozek (gość)

Ciekawe, skąd ma pieniądze na takie drogie zabawki. Biedny i prześladowany przedstawiciel ubogiego kościoła katolickiego w Polsce.