Siatkarki z Sosnowca przegrały swoje mecze w I i II lidze

Andrzej Kaim
Dwóch bolesnych siatkarskich porażek doznały dziewczęta z SMS Sosnowiec, występujące na arenach I i II ligi. Nie powiodło się także ekipie WSH Płomień Sosnowiec, która przed własną publicznością uległa wiceliderowi II ligi kobiet.

Pierwszoligowy SMS Sosnowiec rozgrywał swój mecz w Policach. Przegrał z miejscowym Chemikiem 0:3 (19:25, 21:25, 15:5).

Tylko dwa pierwsze sety były w miarę wyrównane. Jednak końcówki setów należały do miejscowej drużyny i to Chemik cieszył się przed trzecim setem z prowadzenia 2:o. W ostatniej partii meczu sosnowiczanki nie podjęły już walki i uległy rywalkom bardzo wyraźnie. Jutro w I-ligowych derbach regionu SMS Sosnowiec, który zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, zmierzy się z przedostatnim w tabeli MOSiR Mysłowice. Z pewnością ten pojedynek, jak każde derby, rządzić będzie się swoimi prawami, więc kibice mogą oczekiwać niewiarygodnych emocji.

W II lidze siatkówki kobiet pojedynek sąsiadów zza miedzy już za nami. MOSiR Mysłowice wygrał z SMS Sosnowiec 3:0 (25:23, 25:18, 25:15).

W pierwszej odsłonie trudno było wskazać, kto będzie cieszył się ze zwycięstwa. Zespoły grały punkt za punkt i dopiero większe doświadczenie mysłowiczanek przeważyło szalę zwycięstwa na ich korzyść. W drugim secie sosnowiczanki nie grały już tak dobrze. Mysłowickie siatkarki szybko zdobyły kilkupunktową przewagę i utrzymały ją do końca partii. W trzecim secie niesione dopingiem kibiców zawodniczki MOSiR pokonały ekipę SMS do 15.

Z kolei druga z ekip z Sosnowca, grająca w II lidze kobiet, czyli WSH Płomień Sosnowiec uległa przed własną publicznością wiceliderowi rozgrywek, ekipie KŚ AZS Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Sosnowiczanki zdołały jednak urwać rywalkom jednego seta. Mecz zakończył się zwycięstwem gliwiczanek 3:1 (22:25, 25:14, 18:25, 13:25).

Pierwszy set meczu zapowiadł niezwykłe emocje. Ekipa AZS wygrała dość szczęśliwie. Kibice oczekujący w kolejnym secie równej walki zostali mocno zaskoczeni. Płomień wygrał tę część meczu do 14, zaś rywalki nie były w stanie nawiązać z nimi kontaktu nawet przez chwilę. Okazało się jednak, że były to miłe złego początki. W trzecim secie AZS, mimo oporu sosnowiczanek wygrał do 18, zaś czwarty okazał się prawdziwym pogromem gospodyń pojedynku. AZS wygrał tę odsłonę do 13, udanie rewanżując się rywalkom za blamaż w II secie.

Jutro siódmy w tabeli II ligi SMS Sosnowiec podejmuje we własnej hali plasujący się na piątym miejscu zespół GS UKS Krzanowice. Z kolei ekipa WSH Płomień Sosnowiec, która zajmuje miejsce 4 zmierzy się na wyjeździe z 10 w tabeli II ligi KS Olimpią Jawor. Z pewnością Płomień czeka dużo łatwiejsze spotkanie niż ekipę SMS.