Nowy market w Sosnowcu powstaje w dzielnicy Kazimierz Górniczy. Jak się dowiadujemy - sklep sieci Biedronka - powstaje na terenie dawnych boisk tuż przy Miejskim Domu Kultury Kazimierz. Budowa już się rozpoczęła. Lane są już fundamenty.

Działkę od kopalni nabyła firma prywatna, która zajmuje się teraz budową nowego marketu. Jak się okazało, miasto nie uczestniczyło w przetargu na jej sprzedaż, bo uznało, że ważniejsza jest działka obok, na której stoi dom kultury.

- Nieruchomość zabudowana budynkiem domu kultury została nabyta przez Gminę Sosnowiec w dniu 31
października 2012 roku w trybie przetargu. W dniu 21 października 2013 r. została ustanowiona służebność gruntowa polegająca na prawie przejazdu i przechodu oraz ustanowienia na niej miejsc parkingowych – na rzecz PIB „Budecon” S.A. W drugim przetargu (na sprzedaż terenów przy domu kultury - red.) miasto nie uczestniczyło. Podjęto wówczas decyzję, że priorytetem jest zakup działki wraz z budynkiem, gdzie mieści się Dom Kultury, którym zarządza miasto. Zapłaciliśmy za nią 1,677,200 złotych - informuje nas Krzysztof Polaczkiewicz z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Sosnowcu.

Budowa marketu nie podoba się części mieszkańców Kazimierza. - Nie jesteśmy przeciwko sklepowi w ogóle, ale przeciwko sklepowi w takim miejscu. Były tutaj ławki, można było usiąść. Młodzi grali też na tych boiskach. Nikt mieszkańców o zdanie nie pytał. To zwykła arogancja - przekazują. - Nasi ojcowie budowali ten dom kultury i ten skwer, ale takich czasów doczekaliśmy, że tylko pieniądz ważny - mówią z żalem dodając, że nie o taką Polskę walczyli...

Mieszkańcom Kazimierza nie podoba się także, że w związku z inwestycją wycięto drzewa przy ul. Głównej. Wykonawca inwestycji ma jednak dokonać w tym miejscu nowych nasadzeń.

Co na to miasto? - Teren jest własnością prywatną i wiele zrobić nie możemy - słyszymy w odpowiedzi.

O komentarz w sprawie poprosiliśmy również koncern Jeronimo Martins Polska SA, który jest właścicielem sieci sklepów Biedronka. Firma ograniczyła się jednak tylko do przesłanego komunikatu, w którym zaznacza, że "ze względu na liczbę i złożoność prowadzonych przez nas inwestycji, informacje o nowych placówkach udostępniamy jednak najczęściej dopiero po ich uruchomieniu".

Obecnie w Sosnowcu działa już 16 sklepów sieci Biedronka.

Sprawy budowy nowego sklepu nie chcieli komentować przedstawiciele MDK Kazimierz.

Komentarze (16)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

aga (gość)

dobrze zrobili bo bylo ino picie czadkanie butrlek i chalas po nocach a yeraz bedzie spokoj

ewa (gość)

niestety było boisko , i dzieci korzystały z niego starsze, osoby siadały na ławeczkach koło targu .Właściwie teraz to nie mają te dzieci gdzie pokopać w piłkę najbliższe jest koło bloków dziesiątek ,dziwi mnie jednak to że mieszkańcy bloków obok tego terenu tak bezkrytycznie to przyjęli, przecież dawno chodziły pogłoski że jakiś sklep tam ma powstać tesko albo biedronka

Dadan (gość)

Jaki skwer? jaka młodzież? Ludzie tam nic nie było! Wyasfaltowane dziurawe boisko. Pełno śmieci i szkieł. Nie ma czego żałować. Jest wiele miejsc gdzie miasto mogłoby coś zrobić, a nie robi. Np. duży plac pomiędzy nową, a starą Wagową. Być może jest to teren Kopalni, ale dla chcącego nic trudnego.
A większa Biedronka z normalnym parkingiem się przyda.

ruf (gość) (Paulina)

Jeśli chodzi o poziom usług to w biedronce jest ok, w Carrefourze na Kazimierzu pracują nie miłe kasjerki, ale tam chodzę bardzo rzadko :]
Jakość produktów jest porównywalna, kit sprzedają zarówno w małym sklepiku jak i w Biedronce. Ludzie maja coraz mniej pieniędzy i chodzą tam gdzie jest taniej, przykre ale prawdziwe.

Paulina (gość) (do Paulina)

z tym,że sklepy jak bunkier ateba itp kupują w biedronce się nie mogę zgodzić. nie spotkałam się jeszcze u nich z produktami "wyprodukowanymi dla biedronki". wszystkie te NIEPOLSKIE sieciówki naszemu krajowi nie dają NIC! ale kraj małym przedsiębiorstwom wiele-podwyżek na wszystko i za wszystko!

mieszkam na Kazimierzu 5 lat..w biedronce byłam przez ten czas może trzy razy...Będę wierna tym małym sklepikom,bo nie jestem tam traktowana jak wszyscy,mogę porozmawiać z panią za ladą,nie jestem anonimowa i wiem że kitu mi nie wcisną. Fakt,może mają drożej...ale jakość towarów zdecydowanie lepszą.

mysz (gość) (def)

no to się zaczęło dziać-teraz biedronka na boisku,a w następnej kolejności wyburzą ze 3 bloki i postawią Ci Tesco bo to ziemia należąca do kopalni i łatwy kąsek do sprzedania byleby tylko kaska z tego była dla ratowania zakładu-tonący brzytwy się chwyta!!!tylko że skutki potem będą nieodwracalne...

do Paulina (gość) (Paulina)

"a pomyślał ktoś o tych małych sklepikach.." ten komentarz to jakaś kpina... wszyscy kupują w Biedronce..nawet właściciele prywatnych sklepików!! Mały sklep nie może konkurować z sieciami i "miasto" nie ma tu nic do rzeczy....

Paulina (gość)

tak,lidl biedronka carefour może jeszcze tesco i aldi..napewno na to wszystko się miejsce gdzieś znajdzie;/ wszyscy zadowolenia..a pomyślał ktoś o tych małych sklepikach?! właściciele tyrają,starają się jak mogą by przyciagnąć klientów?! Państwo nie pomoże,miasto nie pomoże tylko najlepiej rzucać kłody pod nogi;/ ech...porażka!

ddd (gość) (def)

Boiska były używane 20, 30 lat temu. Teraz tam tylko mnóstwo szkieł po butelkach alkoholowych leżało. Szkoda tylko, że to nie Lidl powstanie. Ale i tak nieźle że to będzie nowa Biedroneczka :)

def (gość)

Wszystkim się nie dogodzi. Szczerze to myślałem, że powstaje tam Tesco albo Lidl, ale dobre i to. Przynajmniej będzie się przyjemniej robiło zakupy w większym sklepie. A na tym placu to od lat nic się nie działo - młodzi grają, ale w domu przed komputerem, a ławki są dalej pod klatkami. W ogóle cieszy fakt jakiejś inwestycji w Kazimierzu, bo od lat - poza Parkiem - nic tu się nie działo.

marta (gość)

powstanie nowej biedronki na kazimierzu jest bardzo dobrym pomysłem gdyż ta która jest jest tragiczna mała i nie da się przejść z wózkiem mam nadzieję ze nowa będzie większa i nie będę musiała robić zakupów w strzemieszycach.

Mieszkanec Dzielnicy (gość)

Niestety nie da się dogodzić wszystkim mieszkańcom, jedni będą za drudzy przeciw.Ja bym cieszył się gdyby w dzielnicy Maczki powstała Biedronka ,droga przelotowa na Jaworzno, nad zalew Sosinę....hmm może kiedyś firma Jeronimo pomyśli o nas ?