Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Zgodnie z niedawną informacją katowickiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej w Sosnowcu udzielać powinny trzy placówki: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 5 im. św. Barbary, Sosnowiecki Szpital Miejski i Centrum Pediatrii. Tyle oficjalnie. Jak jest w praktyce? Sprawdziliśmy to po sygnałach od naszych Czytelników, którzy informowali naszą redakcję o problemach z uzyskaniem pomocy w niektórych z tych placówek.

Bez większych przeszkód, jak jesteśmy zapewniani, nocna i świąteczna opieka lekarska funkcjonuje w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 5 im. św. Barbary, czyli popularnym Szpitalu Górniczym.

- Kolejek nie ma - mówi Mirosław Rusecki, rzecznik prasowy szpitala i dodaje: Mieliśmy kłopot, bo musieliśmy stworzyć również opiekę nocną i świąteczną dla dzieci, ale staramy się je kierować do Centrum Pediatrii w Klimontowie.

W tej placówce informacji o nocnej i świątecznej opiece uzyskać się w poniedziałek nie udało. Niestety, nie udaje nam się zastać dyrektora. Pytamy więc o to Rafała Łysego, rzecznika prasowego Urzędu Miejskiego.

- Nastąpiły zmiany. Centrum Pediatrii scedowało obowiązek prowadzenia nocnej i świątecznej opieki lekarskiej na Sosnowiecki Szpital Miejski. Odpowiednia informacja znajduje się już na naszej stronie internetowej - mówi rzecznik.

Pacjenci z Sosnowca, którzy nocą lub w weekend będą potrzebowali pilnej konsultacji z lekarzem, powinni więc zgłaszać się nie do Klimontowa, ale do Szpitala św. Barbary lub Szpitala Miejskiego w Zagórzu. W tej drugiej placówce nikt nie potrafił nam jednak w poniedziałek nic powiedzieć o nocnej i świątecznej opiece lekarskiej w tym miejscu. Poproszono nas o telefon w... środę. W imieniu pacjentów cieszymy się, że nie po następnym weekendzie.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!