Fanpage na FB "Biskup płakał, gdy konsekrował" gromadzi zdjęcia najdziwniejszych polskich kościołów. Wśród tych świątyń znalazł się również kościół z woj. śląskiego! Zobaczcie które...

Stawiane w ostatnich kilku dekadach kościoły mogłyby służyć za podręcznikowy przykład tego, jak nie należy ich budować.

Internetowym archiwum porażek, kuriozów i istnych "potworków" polskiej - choć nie tylko - architektury sakralnej jest facebookowy fanpage "Biskup płakał, gdy konsekrował". Po zobaczeniu wielu z prezentowanych na nim kościołów nie pozostaje nic innego, jak tylko się przeżegnać... - Zobaczcie zdjęcia!

Czy Waszym zdaniem w tym zestawieniu powinny się również znaleźć inne kościoły z woj. śląskiego? Piszcie w komentarzach które.

Wiadomości

Komentarze (7)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

barman0812@...

Jeszcze dać kościół w Rudnikach, za dziecka nawet niewiedziałem że to kościół, bardziej z wyglądu przypomina sale czy restauracje i podobny do Spodka, Piękny jest

jula (gość)

Ciekawa galeria. Brakuje mi jednak komentarza z informacją, kto zaprojektował dany budynek, kiedy został wybudowany, w jakiej dzielnicy danego miasta się znajduje, itp. Zamiast przeglądać skopiowaną galerię zdjęć z jakiegoś profilu na FB, chętnie przeczytałabym kilka dodatkowych informacji, chociażby tylko na temat kościołów z naszego województwa.

ktosik (gość) (fil)

pragnę zauważyć, że księża są raczej teologami, a nie architektami - więc proszę swój komentarz zachować dla siebie, jeśli Pan nie zna realiów :)

fil (gość)

Bo czarni mają fantazję. I pieniądze. To kto bogatemu zabroni. Zostało trochę wolnej kasy, bo kradzionego merola z upustem kupił to może sobie pozwolić na ekstrawagancje.