Maraton Rolkowo-Rowerowy 2014: zawodnicy z całego województwa rywalizowali nad Pogorią III

PAS
IV Dębowy Maraton Rolkowo-Rowerowy w Dąbrowie Górniczej
IV Dębowy Maraton Rolkowo-Rowerowy w Dąbrowie Górniczej PAS
Maraton Rolkowo-Rowerowy 2014. Ponad 250 zawodników z całego województwa śląskiego, a także m.in. z Poznania, Krakowa i Warszawy rywalizowało na trasach IV Dębowego Maratonu Rolkowo-Rowerowego w Dąbrowie Górniczej.

Pogoda okazała się w niedzielę całkiem niezła, więc chętnych do rywalizacji sportowej i kibicowania nie zabrakło. Zawody wystartowały o godz. 11.00, a wcześniej najmłodsi mieli okazję uczestniczyć w warsztatach jazdy na rolkach. To właśnie najmłodsi na rolkach i na rowerach ścigali się na krótszych dystansach, natomiast na dorosłych uczestników sportowych zmagań czekały dłuższe trasy.

Rolkarze rywalizowali na pętli wokół jeziora Pogoria III, a więc mieli do pokonania 5,5 kilometra, natomiast kolarze, zanim minęli linię mety, musieli przejechać 30 kilometrów.

Wśród rolkarzy najlepszy okazał się reprezentant Katowic - Damian Bartoszek z czasem 8 minut i 55 sekund. Drugie miejsce zajął Grzegorz Kucharek z Dąbrowy Górniczej (9 min. 14 sekund), a trzecie miejsce wywalczył Mateusz Solga z Tarnowskich Gór (9 min. 32 sekundy).

Najlepszy z będzinian Mateusz Pronobis był szósty, Tomasz Miliszewski z Piekar Śląskich zajął ósme miejsce, najlepszy z częstochowian był Sławomir Sikora,który wywalczył 9 lokatę. Najlepszy z mieszkańców Sosnowca był Edward Gwozda, zajął 28 miejsce. Najlepszy zawiercianin to Mariusz Biela - zajął 37 miejsce. Jako pierwszy jaworznianin sklasyfikowany został Mateusz Wrona - na 50 miejscu. Magdalena Kowalczyk z Mysłowic zajęła 77 lokatę.

Wśród pań najszybciej z dystansem poradziła sobie Martyna Żądło z Dąbrowy Górniczej (18 miejsce w klasyfikacji ogólnej). Druga była Anita Kisiel z Częstochowy, a trzecia Marta Kowalska z Zabrza. Sklasyfikowanych zostało w tej konkurencji 84 zawodników.

Zacięta była także rywalizacji wśród rowerzystów. Tutaj najlepszy czas - 59 minut i 14 sekund uzyskał Paweł Witkoś z Dąbrowy Górniczej. Dąbrowianie zajęli całe podium, bowiem drugi był Dariusz Bednarczyk (tylko 2 sekundy czas gorszy od zwycięzcy), a trzeci Dariusz Leśniewski (1 godzina 24 sekundy). Zwycięzca rywalizacji rolkarzy - Damian Bartoszek wywalczył wysoką, szóstą lokatę.

Najlepszy z sosnowiczan był Piotr Antosz, który wywalczył 10 pozycję, najszybszy z będzinian był Robert Leniart (17 lokata), wśród mieszkańców Zawiercia Kamil Kulawik (20 miejsce), wśród częstochowian Kamil Jagusiak (22 lokata). Jakub Tarasin z Mysłowic ukończył rywalizację na 116 miejscu.

Najlepsza wśród pań była Ania Wajzer z Zawiercia (czas: 1 godzina 9 minut 42 sekundy). W generalce 53 miejsce. Drugie miejsce dla Marty Rudzińskiej z Dąbrowy Górniczej, a trzecie dla Małgorzaty Kalinowskiej z Gliwic. W sumie do mety dotarło 178 zawodników. Na najlepszych czekały nagrody.

Nad Pogorią III nie brakowało też innych atrakcji. Można było m.in. wziąć udział w zajęciach artystycznych przygotowanych przez Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej w Dąbrowie Górniczej, zobaczyć na czym polega praca strażaków, jak tresuje się policyjne psy. No i największa atrakcja, czyli oglądanie okolicy z kosza strażackiej drabiny, z wysokości kilkudziesięciu metrów. Lista wyników na: sts-timing.pl

Imprezę przygotowało Centrum Sportu i Rekreacji oraz UM w Dąbrowie Górniczej.