Maciej Adamiec będzie w jesiennych wyborach samorządowych ubiegał się o stanowisko prezydenta Sosnowca. Szef klubu Niezależnych oficjalnie ogłosił to podczas czwartkowej konferencji prasowej. Przy okazji poinformował też o przejściu do swojego klubu trzech radnych - Jacka Kazimierczaka z SLD oraz Adam Wolskiego i Karola Winiarskiego, którzy wcześniej opuścili swoje poprzednie kluby - odpowiednio SLD i PO.

- Zdecydowałem się kandydować, żeby przywrócić to miasto sosnowiczanom. Koalicja SLD-PO boi się ludzi i ich ignoruje. Nie chcemy iśc ani w lewo, ani w prawo. Chcemy iść w stronę potrzeb naszych mieszkańców, podstawowa zasada to "bliżej ludzi" - mówił podczas konferencji radny Maciej Adamiec, na co dzień prezes zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej Hutnik. Adamiec zapowiedział m.in. podwojenie kwoty przeznaczonej na budżet partycypacyjny, szerokie konsultacje społeczne w prawie każdej sprawie oraz powołanie Sosnowieckiej Rady Biznesu.

Zdaniem radnego Jacka Kazimierczaka, w Sosnowcu przyszedł czas na zmiany, które będą odzwierciedleniem potrzeb mieszkańców miasta. - Sosnowiczanie są coraz bardziej niezadowoleni z zarządzania tym miastem. Nie chcą dłużej wyrażać zgody na odcinanie się władz od opinii mieszkańców. Stąd moja decyzja, by poprzeć Macieja Adamca. Sosnowiec potrzebuje ludzi, którzy myślą perspektywicznie i są wolni od partyjnej polityki - stwierdził Jacek Kazimierczak, do niedawna członek klubu SLD.

- Jestem człowiekiem samodzielnie myślącym, a to cecha rzadko spotykana w naszym mieście i dlatego postanowiłem poprzeć Macieja Adamca i Niezależnych - mówił z kolei Karol Winiarski, były członek klubu PO. - Platforma nie chce zmiany obecnego układu. Stała się jego częścią, a celem PO jest utrzymanie obecnej sytuacji - dodał Winiarski, którzy mówił też, że wszystkie pieniądze, jakie Sosnowiec przeznacza na rozwój to środki unijne. Zarzucił też wiceprezydent Agnieszce Czechowskiej-Kopeć skłócenie kadry zarządzającej oświatą. - Odsunięcie Kazimierza Górskiego od władzy nie sprawi, że z dnia na dzień Sosnowiec stanie się krainą mlekiem i miodem płynącą, ale musimy to zrobić - mówił.

- Idźcie jak apostołowie głosić dobrą nowinę - tymi słowami do obecnych na konferencji zwrócił się Adam Wolski. - To miasto wymaga zmian. W moim poczuciu Maciej Adamiec i komitet Niezależnych te zmiany gwarantuje. Chcemy maksymalnie pobudzić sosnowiecką społeczność, aby wzięła udział w wyborach. Ludzie nie chodzą na wybory, bo nie mają alternatywy. My tę alternatywę dajemy. Głos mieszkańców nie jest słyszalny przy al. Zwycięstwa. My ten głos słyszymy - stwierdził radny Wolski.

Zapytany o zdolność koalicyjną Niezależnych Maciej Adamiec powiedział, że jego klub jest w stanie dogadać się z każdym, kto chce dobrej przyszłości dla Sosnowca. Niezależni zdradzili także, że jedną z ich kandydatek do Rady Miasta będzie uczestniczka wyborów Miss Polski 2013 Kinga Rojek.

Komentarze (934)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez POLSKAPRESSE Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

facet (gość)

Te gazetki to powinny roznosic pracownice administracji . A nie Panie sprzatajace , narazone czesto na nieprzychylne komentarze.

ze skrzynki (gość)

W biuletynie Hutnik nr 2 - rozmowy z Prezesem przeczytałem "docieplenie poziomej ? dylatacji budynku" - gdzie takowe poziome dylatacje są?, "uszczelnienie? naświetli klatek typu witrolit" - samo uszczelnienie to jak wyjść na duży mróz w puchowej kurtce, zimowych butach ale bez spodni, bez kaleson, i bez majtek ?.

zz (gość)

Zużył się, niech idzie do "lamusa".
Jeszcze się odezwie za 3 lub 4 lata. Też z wielkim hukiem "padnie".
Nikt nie spojrzy na niego.

tola (gość)

Wystrzyżeni mogą się skarżyć w co trzeci czwartek w godz. od 16:15 do 16:30 w siedzibie ul. Gwiezdna 1e

go (gość)

p.Adamiec, oj będzie pan miał 'cztery łapy' jak pan ma na wpisie TW. To kwestia czasu!!!
Tak mieli pana wszyscy kochać!!!

ref (gość)

NAJWYŻSZY CZAS!!!
ZWOŁAĆ NADZWYCZAJNE WALNE ZGROMADZENIE w celu odwołania Adamca z prezesa SM"Hutnik".
ZORGANIZUJMY SIĘ. Każdy dzień obecności Adamca ,jego zastępcy i Rady Nadzorczej działa na naszą niekorzyść.