Maciej Adamiec będzie w jesiennych wyborach samorządowych ubiegał się o stanowisko prezydenta Sosnowca. Szef klubu Niezależnych oficjalnie ogłosił to podczas czwartkowej konferencji prasowej. Przy okazji poinformował też o przejściu do swojego klubu trzech radnych - Jacka Kazimierczaka z SLD oraz Adam Wolskiego i Karola Winiarskiego, którzy wcześniej opuścili swoje poprzednie kluby - odpowiednio SLD i PO.

- Zdecydowałem się kandydować, żeby przywrócić to miasto sosnowiczanom. Koalicja SLD-PO boi się ludzi i ich ignoruje. Nie chcemy iśc ani w lewo, ani w prawo. Chcemy iść w stronę potrzeb naszych mieszkańców, podstawowa zasada to "bliżej ludzi" - mówił podczas konferencji radny Maciej Adamiec, na co dzień prezes zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej Hutnik. Adamiec zapowiedział m.in. podwojenie kwoty przeznaczonej na budżet partycypacyjny, szerokie konsultacje społeczne w prawie każdej sprawie oraz powołanie Sosnowieckiej Rady Biznesu.

Zdaniem radnego Jacka Kazimierczaka, w Sosnowcu przyszedł czas na zmiany, które będą odzwierciedleniem potrzeb mieszkańców miasta. - Sosnowiczanie są coraz bardziej niezadowoleni z zarządzania tym miastem. Nie chcą dłużej wyrażać zgody na odcinanie się władz od opinii mieszkańców. Stąd moja decyzja, by poprzeć Macieja Adamca. Sosnowiec potrzebuje ludzi, którzy myślą perspektywicznie i są wolni od partyjnej polityki - stwierdził Jacek Kazimierczak, do niedawna członek klubu SLD.

- Jestem człowiekiem samodzielnie myślącym, a to cecha rzadko spotykana w naszym mieście i dlatego postanowiłem poprzeć Macieja Adamca i Niezależnych - mówił z kolei Karol Winiarski, były członek klubu PO. - Platforma nie chce zmiany obecnego układu. Stała się jego częścią, a celem PO jest utrzymanie obecnej sytuacji - dodał Winiarski, którzy mówił też, że wszystkie pieniądze, jakie Sosnowiec przeznacza na rozwój to środki unijne. Zarzucił też wiceprezydent Agnieszce Czechowskiej-Kopeć skłócenie kadry zarządzającej oświatą. - Odsunięcie Kazimierza Górskiego od władzy nie sprawi, że z dnia na dzień Sosnowiec stanie się krainą mlekiem i miodem płynącą, ale musimy to zrobić - mówił.

- Idźcie jak apostołowie głosić dobrą nowinę - tymi słowami do obecnych na konferencji zwrócił się Adam Wolski. - To miasto wymaga zmian. W moim poczuciu Maciej Adamiec i komitet Niezależnych te zmiany gwarantuje. Chcemy maksymalnie pobudzić sosnowiecką społeczność, aby wzięła udział w wyborach. Ludzie nie chodzą na wybory, bo nie mają alternatywy. My tę alternatywę dajemy. Głos mieszkańców nie jest słyszalny przy al. Zwycięstwa. My ten głos słyszymy - stwierdził radny Wolski.

Zapytany o zdolność koalicyjną Niezależnych Maciej Adamiec powiedział, że jego klub jest w stanie dogadać się z każdym, kto chce dobrej przyszłości dla Sosnowca. Niezależni zdradzili także, że jedną z ich kandydatek do Rady Miasta będzie uczestniczka wyborów Miss Polski 2013 Kinga Rojek.

Komentarze (988)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

herclik (gość)

Gogo ty wis sosnowiec to kieleckie downiej. Uni tylko biedronki buduja. Dlotego nieumieja myslec. To gorole.

Polskojęzyczny (gość)

Do tych co o naszą biedę się martwią, nauczcie się po Polsku pisać i mówić a potem zabierajcie głos w Polsce.

zzn (gość)

Panie Adamiec niech się pan pochwali wynikiem LUSTRACJI.
Nie chwali się pan?? Dlaczego??
Co tak długo pracujecie??
Czyżby praca was umiłowała??

herclik (gość)

Gogo.Powidz co.tam opisuje twoje zaglymbie . Uni duzo wiedza o ty gorce I o basenie o stadionie o hali sportowy a I pewnie o biedronce.

uni (gość)

Sosnowiec to biedne miasto biednych ludzi . Gorole zle zarzadzaja miastem. Buduja tylko biedronki dla emerytow .

mieszka (gość)

Swiadomy mieszkaniec to sojka I muszynski . Oni w spoldzielni ciagle szukaja zlodzieji. Sami bedac w radzie nadzorczej przez wiele lat robili glupstwa I zaniedbania . Oni nimoga zrozumiec ze ich bezmyslne dzialanie dawno zostalo odrzucone przez samych mieszkancow.

wis (gość)

Na gõrce jak jest basen . To bedzie I knajpa I jeszcze biedronka
PO-paprance maja pomysly
A jeszcze stadion
Hala sportowa.I lodowisko. Slowym cyntrum zaglymbia .Dla goroli.