Maciej Adamiec będzie w jesiennych wyborach samorządowych ubiegał się o stanowisko prezydenta Sosnowca. Szef klubu Niezależnych oficjalnie ogłosił to podczas czwartkowej konferencji prasowej. Przy okazji poinformował też o przejściu do swojego klubu trzech radnych - Jacka Kazimierczaka z SLD oraz Adam Wolskiego i Karola Winiarskiego, którzy wcześniej opuścili swoje poprzednie kluby - odpowiednio SLD i PO.

- Zdecydowałem się kandydować, żeby przywrócić to miasto sosnowiczanom. Koalicja SLD-PO boi się ludzi i ich ignoruje. Nie chcemy iśc ani w lewo, ani w prawo. Chcemy iść w stronę potrzeb naszych mieszkańców, podstawowa zasada to "bliżej ludzi" - mówił podczas konferencji radny Maciej Adamiec, na co dzień prezes zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej Hutnik. Adamiec zapowiedział m.in. podwojenie kwoty przeznaczonej na budżet partycypacyjny, szerokie konsultacje społeczne w prawie każdej sprawie oraz powołanie Sosnowieckiej Rady Biznesu.

Zdaniem radnego Jacka Kazimierczaka, w Sosnowcu przyszedł czas na zmiany, które będą odzwierciedleniem potrzeb mieszkańców miasta. - Sosnowiczanie są coraz bardziej niezadowoleni z zarządzania tym miastem. Nie chcą dłużej wyrażać zgody na odcinanie się władz od opinii mieszkańców. Stąd moja decyzja, by poprzeć Macieja Adamca. Sosnowiec potrzebuje ludzi, którzy myślą perspektywicznie i są wolni od partyjnej polityki - stwierdził Jacek Kazimierczak, do niedawna członek klubu SLD.

- Jestem człowiekiem samodzielnie myślącym, a to cecha rzadko spotykana w naszym mieście i dlatego postanowiłem poprzeć Macieja Adamca i Niezależnych - mówił z kolei Karol Winiarski, były członek klubu PO. - Platforma nie chce zmiany obecnego układu. Stała się jego częścią, a celem PO jest utrzymanie obecnej sytuacji - dodał Winiarski, którzy mówił też, że wszystkie pieniądze, jakie Sosnowiec przeznacza na rozwój to środki unijne. Zarzucił też wiceprezydent Agnieszce Czechowskiej-Kopeć skłócenie kadry zarządzającej oświatą. - Odsunięcie Kazimierza Górskiego od władzy nie sprawi, że z dnia na dzień Sosnowiec stanie się krainą mlekiem i miodem płynącą, ale musimy to zrobić - mówił.

- Idźcie jak apostołowie głosić dobrą nowinę - tymi słowami do obecnych na konferencji zwrócił się Adam Wolski. - To miasto wymaga zmian. W moim poczuciu Maciej Adamiec i komitet Niezależnych te zmiany gwarantuje. Chcemy maksymalnie pobudzić sosnowiecką społeczność, aby wzięła udział w wyborach. Ludzie nie chodzą na wybory, bo nie mają alternatywy. My tę alternatywę dajemy. Głos mieszkańców nie jest słyszalny przy al. Zwycięstwa. My ten głos słyszymy - stwierdził radny Wolski.

Zapytany o zdolność koalicyjną Niezależnych Maciej Adamiec powiedział, że jego klub jest w stanie dogadać się z każdym, kto chce dobrej przyszłości dla Sosnowca. Niezależni zdradzili także, że jedną z ich kandydatek do Rady Miasta będzie uczestniczka wyborów Miss Polski 2013 Kinga Rojek.

Komentarze (1003)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

ccc (gość)

P.niedoszły prezydencie naszego miasta, mam nadzieję że, przy obecnym nowy rządzie już nie prześlizgniesz się w organach ścigania.

Toni (gość)

W zagórzu będzie stadion, hala sportowa i lodowisko. Do tych za miedzy po lewej stronie jak się patrzy w kierunku Częstochowy: będziecie mogli przyjeżdżać na imprezy ale pod warunkiem że będziecie mówić czysto po Polsku bo inaczej po Ł....ch.

sik (gość)

Kopacz obiecuje pewnie w sosnowcu powstana kolejne sklepy. Z woda . Ognista gorole beda chlac.

adam (gość)

Adamcu!! Martw się o siebie!!!
Bohater z bożej łaski.Już "padłeś na...,jesteś skończony".

za (gość)

Ruch Kukiza bedzie gwozdziem dla miejscowych radnych ; ktorzy pobieraja wielka kase z naszych podatkow. Nic nie robiac.

zwolennik (gość)

Czy sosnowiecka partia sie rozleci. Obecnie powstaja w sosnowcu struktury ruchu Kukiza. Jest ten ruch gwozdziem do trumny dla miejscowej PO.

zort (gość)

Gogo. Jakie brednie pise to twoje Zaglebie o ty spoldzielni .Uni som miastowo swiadome na cyich uslugach ze takie politycne.

sny (gość)

Swiadomy lokatorze muszynski I spolka .Tekst waszej ulotki jest ten sam co w2012r I ten sam co przed wyborami 2014r waszego kandydata .Zadaniem waszym jest szkalowac innych I jestescie dlatego swiadomymi tego co robicie . Macie niezlych ale naiwnych.sponsorow.