KRÓTKO: Siatkarki Sokoła Radzionków pokonały rybniczanki w III lidze

Stanisław Wawszczak
O&S Sokół Radzionków wygrał z UKS Jedynką ERBUD Rybnik 3:1 mecz XII kolejki rozgrywek III ligi w siatkówce kobiet. Nasz zespół po słabszej grze w I etapie rozgrywek, spowodowanej wieloma kontuzjami podstawowych zawodniczek toczy teraz walkę o trzecioligowy byt.

Przeciwniczki bezpośrednio sąsiadowały w tabeli z drużyną z Radzionkowa, więc rozgrywany mecz miał spore znaczenie dla układu tabeli. Pierwszy set radzionkowianki błyskawicznie rozstrzygnęły na swoją korzyść. Przyjezdne nie potrafiły przystosować się do małych wymiarów sali sportowej na Rojcy, a nasze dziewczyny zagrały znakomicie w ataku.

Drugi set miał już inny przebieg. Rybniczanki objęły prowadzenie 6:1 i przez większa część seta prowadziły. Na szczęście znakomita gra w ataku Sylwii Lniany sprawiła, że nasze siatkarki przełamały przeciwniczki i wygrały seta do 19. W trzecim secie wyrównana walka trwała od pierwszej piłki. W jego końcówce Sokół wyrównał na 23:23, ale kolejne piłki wygrały przeciwniczki.

Czwarty set ułożył się znakomicie. Liczne błędy w odbiorze rybniczanek oraz bezradność wobec ataków Jolanty Skorupy i Agnieszki Adamek sprawiły, że nasze dziewczyny objęły prowadzenie 18:11. W tym momencie sokolanki zbytnio rozluźniły się i przeciwniczki zaczęły gonić wynik. Na szczęście skuteczna końcówka w wykonaniu Lniany, która najpierw mocnym atakiem, potem zagrywką zdobyła dwa ostatnie punkty dały naszym zwycięstwo za 3 punkty.

W niedzielę radzionkowianki rozegrały na wyjeździe zaległy mecz z wiceliderem, BKS Aluprof II Bielsko – Biała. W pojedynku z zespołem złożonym z uczennic bielskiego liceum sportowego EDU-SPORT, bezpośrednim zapleczem jednej z najlepszych drużyn w Polsce nasz zespół nie był faworytem. Przewaga miejscowych była znaczna, a na dodatek w trzecim secie kontuzji kolana doznała Lniany, najlepsza zawodniczka Sokoła. Bielszczanki szykujące się do finału mistrzostw Śląska wygrały 3:0 (25:20, 25:20, 25:12).

- Kolejny mecz rozegramy za tydzień w Czechowicach z miejscowym MKS-em. To trzeci zespół w tabeli, ale u nas nic nie pokazał i pokonaliśmy go bez straty seta. Najważniejsze jest, aby do gry wróciła Sylwia, wstępne badania w Piekarach wskazują tylko na naciągnięcie mięśnia – mówi Piotr Podoba, trener Sokoła. Obecnie Sokół z dorobkiem 17 zajmuje 5 miejsce w tabeli, wyprzedzając Płomień Sosnowiec dwoma punktami, ERBUD trzema, AZS Bielsko-Białą sześcioma, Victorię Cieszyn ośmioma i MCKS Czeladź dziesięcioma.

O&S SOKÓŁ RADZIONKÓW – UKS JEDYNKA ERBUD RYBNIK 3:1 (25:18, 25:19, 23:25, 25:20)

SOKÓŁ: Agnieszka Adamek, Sandra Wicik, Agata Zjeżdżałka, Aleksandra Gałęziok, Katarzyna Horzela, Paulina Kruppa, Paulina Włoczka, Jolanta Skorupa, Sylwia Lniany.