Przybywa betonowych filarów, będących częścią budowanego przy ulicy Baczyńskiego, centrum logistycznego. Jeszcze przed rokiem stało tam Centrum Handlowe Sosnowiec. Po jego wyburzeniu rozpoczęła się nowa inwestycja.

Milowice jeszcze parę lat temu miały własne, duże centrum handlowe, w którym działał hipermarket Real a w pasażu handlowym funkcjonowały mniejsze sklepy. Dziś nie ma po nim śladu. Podupadające w w ciągu ostatnich lat centrum handlowe, które straciło głównego najemcę, czyli hipermarket Real, nie miało szans na przetrwanie. Zamknięto je w czerwcu 2016 roku. Ponieważ nie udało się znaleźć zainteresowanych kupnem centrum handlowego, właściciel działki zdecydował o wyburzeniu obiektu.

Po rozbiórce w szybkim tempie zaczęły już wyrastać słupy konstrukcji następnej budowli, która tu stanie. Mowa o centrum logistycznym Hillwood Zagłębie przy ul. Baczyńskiego w Sosnowcu. Trwa tam budowa sporej wielkości hal magazynowych.
To będzie duży obiekt - centrum logistyczne, jak deklaruje na stronie internetowej właściciel, firma Hillwood, będzie miało powierzchnię 44 tysięcy metrów kwadratowych.
Centrum logistyczne mają tworzyć dwie hale magazynowe oraz parkingi i powierzchnie biurowe.
Obiekt ma być gotowy w połowie tego roku. W internecie już można znaleźć oferty wynajmu budowanej hali.

Zobacz też:
Tak znikało Centrum Handlowe Sosnowiec

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!