III Cross Czwórki za nami: z trasą w Dąbrowie Górniczej zmierzyło się 230 zawodników

PAS
III Cross Czwórki zgromadził na starcie ponad 230 zawodników
III Cross Czwórki zgromadził na starcie ponad 230 zawodników Dariusz Nowak
III Cross Czwórki jak zwykle cieszył się sporą popularnością wśród amatorów bieganie oraz nordic-walkingu. Na starcie nad jeziorem Pogoria w Dąbrowie Górniczej zjawiło się w niedzielę w sumie 230 zawodników.

Wsród zawodników nie zabrakło reprezentantów Dąbrowy Górniczej, Sosnowca, Będzina, Czeladzi, Mysłowic, Jaworzna, Katowic, a także Bytomia, Myszkowa, Olkusza, Piekar Śląskich oraz Chorzowa, Krakowa i Wrocławia. Jako pierwszy po pokonaniu 15 kilometrów linię mety minął Adam Jamiński z Tychów (czas 00:55:50). Drugie miejsce zajął Michał Kamiński z Siemianowic Śląskich (00:55:54), a trzecie Paweł Oboz z Sosnowca (00:59:33).

Najszybszy z dąbrowian Mariusz Ziach zajał szóste miejsce. Najlepszy z reprezentantów Jaworzna był Marcin Dziedzic, który był 12. Najszybszy będzinian to Mariusz Pszczoła. Wywalczył 16 lokatę. Arkadiusz Buchalik z Czeladzi był 21.

Z 7-kilometrową trasą wyznaczoną dla amatorów nordic walkingu najlepiej poradził sobie Mateusz Kusaj z Lgoty Błotnej (ULKS Run Podkowa Janów) - czas 00:41:29. Drugi był Leszek Mielcarek z Bytomia (00:42:32), a trzeci Karol Stiller z Kusięt (00:42:56).

Najlepszy sosnowiczanin Ryszard Garbat, zajął czwartą lokatę. Andrzej Marchewka z Dąbrowy Górniczej był 8. Wioletta Mól z Czeladzi w stawce 91 zawodników zajęła natomaist 18 miejsce.

Podczas imprezy zorganizowanej przez Stowarzyszenie Pogoria Biega oraz UM w Dąbrowie Górniczej i CSiR nie zabrakło także atrakcji dla najmłodszych, czyli Biegu Przedszkolaka.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy walki z trasą i warunkami pogodowymi, bo najcieplej nie było. A wiadomo przecież, że najważniejsze to dotrzeć do mety.