II liga: Druga porażka Jaroty

Kamil Bachorz
W niedzielnym meczu piłkarze Jaroty Hotel Jarocin ulegli Bytovii Bytów 1:2.
W niedzielnym meczu piłkarze Jaroty Hotel Jarocin ulegli Bytovii Bytów 1:2. Kamil Bachorz
Drugą porażkę z rzędu ponieśli w niedzielę piłkarze drugoligowej Jaroty Hotel Jarocin. Tym razem podopieczni Czesława Owczarka ulegli na własnym stadionie Bytovii Bytów 1:2. Nie pomogła nawet bramka strzelona przez Krzysztofa Bartoszaka.

W tym spotkaniu trener Czesław Owczarek nie mógł skorzystać z kontuzjowanego Bartosza Kieliby. Na placu gry nie pojawił się także Patryk Cierniewski czy Hubert Nawrocki.

Od początku spotkanie było bardzo wyrównane. Pierwszy strzał oddali w 7. minucie goście. Jednak uderzenie Jakuba Zejglicia zdołał obronić Dariusz Brzostowski. Chwilę później dośrodkowywał Damian Pawlak, ale piłkę w tej sytuacji złapał bramkarz. W 11. minucie z prawej strony boiska piłkę dośrodkował Krzysztof Czabański. Futbolówka trafiła do Karola Danielaka. Pomocnik Jaroty uderzył ją efektywnymi nożycami, ale jego strzał obronił bramkarz gości. W 20. minucie Piotr Garbarek faulował w polu karnym jednego zawodnika gości i sędzia Maciej Mikołajewski ze Świebodzina wskazał na „wapno”. Do piłki oddalonej od jedenaście metrów od bramki podszedł Dawid Ambroziak, który pewnym strzałem pokonał Dariusza Brzostowskiego. Gospodarze szybko chcieli odrobić straty. Udało im się to w 33. minucie meczu. Wtedy strzałem w długi róg popisał się Krzysztof Bartoszak i doprowadził do wyrównania.

Po zmianie stron pierwszą dogodną sytuację na zmianę wyniku mieli gospodarze. W 48. minucie spotkania do siatki mógł trafić Karol Danielak. Jednak strzał pomocnika Jaroty z 30. metra przeleciał minimalnie nad bramką. Niespełna kwadrans później w sytuacji sam na sam znalazł się Krzysztof Bartoszak, ale tym razem strzał napastnika Jaroty zdołał obronić Mateusz Oszmaniec. W 67. minucie błąd popełnił Dariusz Brzostowski. Potknięcie bramkarza Jaroty wykorzystał Dawid Retlewski, który skierował piłkę do pustej bramki.

– Była to gra błędów. Popełniliśmy dwa błędy. Można powiedzieć, że były to „wielbłądy” w wykonaniu Piotra Garbarka i Dariusza Brzostowskiego – mówił po meczu Czesław Owczarek, trener Jaroty Hotel Jarocin – Wykorzystał to przeciwnik, który nie był lepszy od nas. Jeśli robimy takie błędy w polu karnym to ten mecz musiał się tak zakończyć. Ciężko przyjąć tą porażkę, bo zespół Bytovii nie był lepszym zespołem. Bronił się na własnej połowie i wyprowadzał kontrataki. Jedynym plusem w tym meczu było to, że bramkę dla Jaroty strzelił napastnik. Krzysztof Bartoszak odblokował się w tym meczu i zdobył pierwszą bramkę w tym sezonie.– dodał szkoleniowiec Jaroty.

Jarota Hotel Jarocin – Bytovia Bytów 1:2 (1:1)
Bramki:
0:1 Dawid Ambroziak (20.) 1:1 Krzysztof Bartoszak (33.) 1:2 Dawid Retlewski (67.)

Jarota Hotel Jarocin: 30. Dariusz Brzostowski, 6. Hubert Oczkowski, 13. Igor Skowron, 17. Piotr Garbarek, 4. Mateusz Śliwa, 11. Damian Pawlak, 8. Karol Danialak, 7. Krzysztof Czabański, 14. Michał Grobelny (74' 15. Adrian Owczarek), 20. Maciej Tomkowiak (62' 16. Sebastian Kamiński), 9. Krzysztof Bartoszak

Drutex Bytovia Bytów: 23. Mateusz Oszmaniec, 6. Jakub Szałek, 3. Łukasz Wróbel, 16. Michał Szałek, 19. Mariusz Szmidke, 5. Michał Pietrzyk (46' 7. Krzysztof Bryndal), 22. Jakub Zejglić (46' 10. Piotr Łapigrowski), 9. Dawid Ambroziak (85' 26. Paweł Waleszczyk), 2. Wojciech Pięta, 29. Łukasz Kos, 11. Dawid Retlewski (88' 27. Patryk Laskowski)

Żółte kartki: Piotr Garbarek, Hubert Oczkowski, Krzysztof Czabański (Jarota); Michał Pietrzyk, Dawid Retlewski (Bytovia)
Sędziował: Maciej Mikołajewski (Świebodzin)