Maciej Adamiec powalczy o stanowisko prezydenta Sosnowca [ZDJĘCIA]

Maciej Adamiec będzie w jesiennych wyborach samorządowych ubiegał się o stanowisko prezydenta Sosnowca. Szef klubu Niezależnych oficjalnie ogłosił to podczas czwartkowej konferencji prasowej. Przy okazji poinformował też o przejściu do swojego klubu trzech radnych - Jacka Kazimierczaka z SLD oraz Adam Wolskiego i Karola Winiarskiego, którzy wcześniej opuścili swoje poprzednie kluby - odpowiednio SLD i PO.

1/7
- Zdecydowałem się kandydować, żeby przywrócić to miasto sosnowiczanom. Koalicja SLD-PO boi się ludzi i ich ignoruje. Nie chcemy iśc ani w lewo, ani w prawo. Chcemy iść w stronę potrzeb naszych mieszkańców, podstawowa zasada to "bliżej ludzi" - mówił podczas konferencji radny Maciej Adamiec, na co dzień prezes zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej Hutnik. Adamiec zapowiedział m.in. podwojenie kwoty przeznaczonej na budżet partycypacyjny, szerokie konsultacje społeczne w prawie każdej sprawie oraz powołanie Sosnowieckiej Rady Biznesu.

Zdaniem radnego Jacka Kazimierczaka, w Sosnowcu przyszedł czas na zmiany, które będą odzwierciedleniem potrzeb mieszkańców miasta. - Sosnowiczanie są coraz bardziej niezadowoleni z zarządzania tym miastem. Nie chcą dłużej wyrażać zgody na odcinanie się władz od opinii mieszkańców. Stąd moja decyzja, by poprzeć Macieja Adamca. Sosnowiec potrzebuje ludzi, którzy myślą perspektywicznie i są wolni od partyjnej polityki - stwierdził Jacek Kazimierczak, do niedawna członek klubu SLD.

- Jestem człowiekiem samodzielnie myślącym, a to cecha rzadko spotykana w naszym mieście i dlatego postanowiłem poprzeć Macieja Adamca i Niezależnych - mówił z kolei Karol Winiarski, były członek klubu PO. - Platforma nie chce zmiany obecnego układu. Stała się jego częścią, a celem PO jest utrzymanie obecnej sytuacji - dodał Winiarski, którzy mówił też, że wszystkie pieniądze, jakie Sosnowiec przeznacza na rozwój to środki unijne.
∨ Czytaj dalej

Zarzucił też wiceprezydent Agnieszce Czechowskiej-Kopeć skłócenie kadry zarządzającej oświatą. - Odsunięcie Kazimierza Górskiego od władzy nie sprawi, że z dnia na dzień Sosnowiec stanie się krainą mlekiem i miodem płynącą, ale musimy to zrobić - mówił.

- Idźcie jak apostołowie głosić dobrą nowinę - tymi słowami do obecnych na konferencji zwrócił się Adam Wolski. - To miasto wymaga zmian. W moim poczuciu Maciej Adamiec i komitet Niezależnych te zmiany gwarantuje. Chcemy maksymalnie pobudzić sosnowiecką społeczność, aby wzięła udział w wyborach. Ludzie nie chodzą na wybory, bo nie mają alternatywy. My tę alternatywę dajemy. Głos mieszkańców nie jest słyszalny przy al. Zwycięstwa. My ten głos słyszymy - stwierdził radny Wolski.

Zapytany o zdolność koalicyjną Niezależnych Maciej Adamiec powiedział, że jego klub jest w stanie dogadać się z każdym, kto chce dobrej przyszłości dla Sosnowca. Niezależni zdradzili także, że jedną z ich kandydatek do Rady Miasta będzie uczestniczka wyborów Miss Polski 2013 Kinga Rojek.

Komentarze (160)

avatar
avatar
mieszkaniec (gość)

Naprzeciwko kościoła św. Floriana przy ul.kisielewskiego funkcjonuje całodobowy bar alkocholowy , jedna z wielu rozrywek specjalnych częstych gości, w niedzielnej mszy to nawet głośno słychać barowego solistę i głośno rozbawionych gości. Co nato radni i władze miasta

avatar
sociol (gość)

Czy rozwiązaniem dla bolączek mieszkańców Sosnowca , bezrobocia ibiedy jest mnożenie knajpek i sklepików całodobowych z alkocholem. PGR y.To podobny niechlubny przykład z minonej przeszłości. Ludzie pili i gnili .

avatar
Kinga (gość)

Najlepiej głosować na tych co już mają praktykę w zarządzaniu
np w spółdzielczości.

avatar
myśl (gość)

A więc kandydaci na radnych, i obecni radni zabierajcie się do roboty, tej sensownej aby były widoczne jej efekty.

avatar
mieszkańcy (gość)

Na osiedlach zagórza , masowo otwiera się sklepiki lub t.z.w.puby z alkocholem całodobowe np.przy ul.Kisielewskiego tuż naprzećiwko kościoła św.Floriana , gdzie w czasie mszy słyszy śię barowego solistę.Cz o taki rozwój miasta chodzi radnym Sosnowca ??!

avatar
mieszk (gość)

My my mieszkańcy osiedli w zagórzu, zwracamy się do Prezydenta miasta Sosnowiec , o spowodowanie by straż miejska i policja , częściej byli widoczni szczególnie wieczorami na osiedlach zagórza. Poprostu więcej pracowali w terenie.

avatar
mieszkaniec (gość)

Przyszli radni muszą końiecznie mieć na codzień bliski kontakt i współprace z mieszkańcami , oderwanie od mieszkańców wszelkich kontaktów uniemożliwia jakiekolwiek rozwiązywanie problemów miasta i jego mieszkańców.

avatar
mieszkańcy (gość)

Skup złomu odbywa się bez jakiejkolwiek prowadzonej dokumentacji , nikogo to nie interesuje. Jedynym logicznym i pewnym rozwiązanim jest likwidacja tego punktu, z terenu przychodni SANTE , Szczególnie że t.z.w.zbieracze, często brudni kloszardzi ocierają się o ludzi chorych szczególnie dzieci. Mieszkańcy osiedli wzywają Radnych oraz Prezydenta miasta o zaprowadzenie porządku w tym zakresie . Jeżeli tego typu działalność jest niezbędna , to prośimy lokalizacje przenieść pod urząd miasta.

avatar
mol (gość)

Złomowiska powinny mieć zakaz skupu od prywatnych osób złomu przemysłowego pochodzących z budynków i budowli, taki złom powinni skupować tylko od firm a osoba prywatna mogła by se sprzedać puszkę po konserwie i starą lodówkę
i tym podobne bo złodziejstwo metali nigdy się nie skończy.
Ale do takiego rozporządzenia trzeba tylko dobrych chęci chyba że komuś z rządzących na tym złodziejstwie bardzo zależy.

avatar
obywatel (gość)

Nierozumie dlaczego ratusz unika współpracy z mieszkańcami, bagatelizując ich problemy!!!

avatar
mieszkaniec (gość)

a kogo to obchodzi że rozkradają z budynków stal na złom urząd zacznie działać tylko wtedy jak już dojdzie do nieszczęścia np.
z windami

Wybierz kategorię