B klasa Sosnowiec: SKS Łagisza remisuje z Górnikiem Sosnowiec [ZDJĘCIA]

TOS
B klasa Sosnowiec. Niewiele brakowało, by sobotnie spotkanie o mistrzostwo sosnowieckiej B-klasy pomiędzy SKS-em Łagisza a Górnikiem Sosnowiec zakończyłoby się niespodzianką. Do 83. minuty to piłkarze z Zagórza prowadzili 1:0. Będzinianie zdołali jednak wyrównać i oba zespoły podzieliły się punktami.

Spotkanie pomiędzy Łagiszą a Górnikiem rozegrano na obiekcie będzińskiej Sarmacji. Jako pierwszy drogą do braki znalazł zawodnik Górnika Dawid Łoboda, który w 40. minucie spotkania pokonał doświadczonego Jacka Korneckiego. Gospodarze zdołali wyrównać dopiero w 83. minucie za sprawą Krystiana Kozaka. SKS miał jeszcze jedną szansę na bramkę, jednak piłka trafiła w słupek.

- Punkt zdobyty na boisku lidera trzeba szanować. Przyjechaliśmy do jaskini lwa. Dziewięć meczów i dziewięć zwycięstw na własnym terenie. To mówi samo za siebie - mówił po meczu trener Górnika Sosnowiec Bartosz Mizia. - Dla nas każdy taki punkt jest ważny, bo budujemy drużynę i to daje nam siły na następny sezon - dodaje.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z MECZU ZAGŁĘBIAK DĄBROWA GÓRNICZA - GÓRNIK PIASKI

Łagisza: Kornecki - T. Tarasek, Cybiński, Masłowski, D. Tarasek (63. Kurek), Dróżdż (46. Całka), Ferrach (46. Kozak), Szymczyk (65. Szułejko), Zięba, Utratny, Marek, trener Zenon Grzelak

Górnik: Wolak - Jarosz (30. Szymański), Siwek, Płachta, Kurczek, Bakiera (63. G. Rad), Laser, Głowa, Łoboda (78. Bilnik), Kmiecik, Jawień

Za tydzień Górnik Sosnowiec podejmie ostatni w tabeli KS Wysoka, z kolei Łagisza pojedzie do Rokitna Szlacheckiego na mecz z Koroną.