Energetyk ROW Rybnik remisuje z Zagłębiem Sosnowiec i jest liderem II Ligi

Barbara Kubica
ROW Rybnik - Zagłębie Sosnowiec
ROW Rybnik - Zagłębie Sosnowiec Barbara Kubica
Energetyk ROW Rybnik zremisował dziś na własnym stadionie 2:2 z Zagłębiem Sosnowie. Rybniczanie dwa razy przegrywali i musieli gonić wynik. Podział punktów wystarczył jednak, by to ekipa ROW-u została nowym liderem tabeli II ligi.

Energetyk ROW Rybnik zremisował z Zagłębiem Sosnowiec

Energetyk ROW Rybnik zremisował dziś w 10 kolejce ligowych zmagań z Zagłębiem Sosnowiec. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2. Rybniczanie dwa razy w tym spotkaniu musieli gonić wynik.
Pierwszy minuty spotkania nie porywały. Gra, choć szybka, toczyła się zazwyczaj w środku pola. Szybciej chaos opanowali goście, którzy w 36 minucie wyszli na prowadzenie. Sebastian Dudek dośrodkował z rzutu wolnego wprost na głowę Jakuba Araka, a ten oddał ładny strzał głową i pokonał bramkarza ROW-u. Wyrównanie padło zaraz po zmianie stron. Strzałem zza pola karnego popisał się Szymon Sobczak, a kopniętą przez niego piłkę między rękami puścił bramkarz Zagłębia.
Po godzinie gry na prowadzenie znów wyszli zawodnicy z Sosnowca. Z linii pola karnego uderzył Przemysław Mizgała, a Oskar Rybicki bramakarz ROW-u nawet nie drgnął. O wyniku spotkania zdecydowała 71 minuta, kiedy to Madrysz został sfaulowany w polu karny, a sędzie podyktował "jedenastkę" dla rybniczan, którą pewnie wykorzystał Muszalik. Czerwoną kartkę zobaczył także obrońca Zagłębia.
Dzięki remisowi Energetyk ROW Rybnik zdołał awansować na pozycję lider I ligi. - Mamy lekki niedosyt, bo tak naprawdę możemy mówić o tym, że straciliśmy dwa punkty, a nie zdobyliśmy jeden. Grając przez 20 minut w przewadze powinnismy strzelić bramkę - mówił po meczu Szymon Sobczak.

Energetyk ROW Rybnik - Zagłębie Sosnowiec 2:2 (1:0)
0:1 - Jakub Arak 38
1:1 - Szymon Sobczak 47
1:2 - Przemysław Mizgała 63
2:2 - Mariusz Muszalik 72 (k.)

Składy:
Energetyk: Oskar Rybicki - Petar Borovicanin (86 Sebastian Musiolik), Marcin Grolik, Mateusz Bodzioch, Dawid Gojny, Grzegorz Fonfara, Adam Wolniewicz, Michał Płonka, Mariusz Muszalik, Szymon Sobczak, Dawid Jarka (70 Paweł Mandrysz).

Zagłębie: Mateusz Matracki - Marcin Sierczyński, Sławomir Jarczyk, Krzysztof Markowski, Radosław Kursa, Dawid Ryndak (78 Konrad Budek), Łukasz Matusiak, Sebastian Dudek (82 Kamil Zalewski), Tomasz Szatan, Przemysław Mizgała (90+2 Hubert Tylec), Jakub Arak (78 Łukasz Tumicz).

Żółte kartki: Adam Wolniewicz (Energetyk ROW) oraz Tomasz Szatan, Radosław Kursa, Marcin Sierczyński, Łukasz Matusiak (Zagłębie).
Czerwona kartka: Marcin Sierczyński /71 - za drugą żółtą/ (Zagłębie).