Marcin K Marcin K

Marcin K. został zatrzymany w lutym tego roku przez ABW (© Janusz Wojtowicz)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W celi Aresztu Śledczego w Warszawie - Białołęce znaleziono ciało byłego naczelnika Pierwszego Śląskiego Urzędu Skarbowego w Sosnowcu. Marcin K. powiesił się na pasku.

Mężczyzna był głównym podejrzanym w śledztwie prowadzonym przez Prokuraturę Regionalną w Katowicach. Został zatrzymany w lutym tego roku przez ABW. Do tej pory przedstawiono mu zarzuty popełnienia 30 przestępstw, za które groziło mu nawet 10 lat pozbawienia wolności.

CZYTAJCIE TEŻ:
ABW: Prezes Zagłębia Sosnowiec z zarzutami korupcji. Chodzi o bilety na mecz Legia - Ajax
ABW zatrzymała byłego prezesa i wiceprezesa Ruchu Chorzów

K. miał przyjąć łapówki w wysokości ponad 600 tysięcy złotych. Co zastanawiające, były naczelnik Pierwszego Śląskiego Urzędu Skarbowego w Sosnowcu zginął w celi, która była monitorowana i w której byli także inni osadzeni.

- Marcin K. powiesił się na pasku od spodni - przekazała mjr Elżbieta Krakowska, rzeczniczka prasowa Dyrektora Generalnego Służby Więziennej.

Okoliczności tej śmierci wyjaśnia zespół powołany przez Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Warszawie oraz Prokuratura Rejonowa Warszawa - Praga Północ.

Więcej w jutrzejszym wydaniu plus.dziennikzachodni.pl.

Tych przestępczyń szuka policja. Poznajecie? Oto nazwiskaPodwyżki w Biedronce, Lidlu, Auchan. Ile zarabiają?KLIKNIJ PONIŻEJ I POBIERZ
500 ZŁ NA DZIECKO WNIOSKI + FORMULARZE


KLIKNIJ W OBRAZ I ZOBACZ JAK PRAWIDŁOWO WYPEŁNIĆ WNIOSEK W PROGRAMIE RODZINA 500 PLUS
Wielka woda 1997. Zobacz niezwykły dokument multimedialny, który przygotowaliśmy z okazji 20-rocznicy wydarzeń z lipca 1997 roku. Archiwalne filmy, zdjęcie i teksty. Zachęcamy, by oglądać w trybie pełnoekranowym komputera.
Kryminalne

Komentarze (28)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

rozliczymy (gość) (Tom)

to samo bedzie z obecnymi bandytami tylko sie zmieni władza na razie maja parasol ochronny ci złodzieje tzw prawdziwi Polacy z PZPR

Krzysiu 3 (gość) (Tom)

Tak jest nie ma co się litować nad oszustami . Powinni też dobrać się do jego majątku.Odebrać majątek tak żeby rodzina nie prosperowała.Amen

Ona poezja (gość)

Minister Ziobro zachowa się tak jak na krakusa przystało więc krakusy powinni o tym wiedzieć !!!

polandia (gość) (własny rozum)

mogę nawet podać nazwisko -jego syn nastepca złodzieja oficjalnie nie pracuje,co pół roku nowe drogie auto i pobiera 500+ na jedno dziecko bo on nie ma dochodów-takie panstwo zostało stworzone dla kombinatorów i cwaniaków-uczy cwaniactwa,uczciwy jak o 5 zł przekroczy próg nic nie dostanie

Amen (gość) (Ona poezja)

W analogicznym zdarzeniu był taki honorowy minister pan Ćwiąkalski, który podał się do dymisji. Ciekawe jak zachowa się też krakus minister Ziobro, który ma gębę pełną frazesów o honorze. Czy miarką jaką mierzy innych, zmierzy także siebie?. Odpowiem sobie sam, będzie udawał, że nic się nie stało, ewentualnie spadną gromy i dymisje między innymi na dyrektora AŚ.

Dexter

Po prostu chciał uniknąć za wszelką cenę odpowiedzialności. A niby dlaczego strzelił sobie w usta jeden z oficerów, a drugi się powiesił, po katastrofie samolotu z Kaczyńskim? Może ktoś się bał, że powie za dużo, powie coś niewygodnego dla wysoko postawionej osoby w państwie i to wyjdzie na jaw. Może i tutaj też mamy do czynienia z podobną sytuacją. Nie chciał skończyć jak Krzysztof Olewnik, więc wolał sam się unicestwić niż narazić się na tortury ze strony jakichś bandziorów. Pytanie pozostaje, co ukrywał?

własny rozum (gość) (polak-pawdziwy)

Polak prawdziwy i katolik prawdziwy a po prostu zwykły złodziej przy korycie,znam takich prawdziwych kiedyś w PZPR potem uwłaszczali sie na majatkach firm obecnie co niedzielę w kosciele i komunii-tak tacy to są prawdziwi Polacy i katolicy