Za nami czwarta edycja Biegu Zdobywców Orlich Gniazd. Tym razem start i meta rywalizacji usytuowane były na dziedzińcu Zamku Ogrodzieniec w Podzamczu. W galerii zobaczycie zdjęcia z rozgrzewki oraz startu.

W niedzielę, 4 czerwca, na terenie Zamku Ogrodzieniec w Podzamczu odbył się Bieg Zdobywców Orlich Gniazd. To już czwarta edycja tych zawodów. Po raz pierwszy w historii biegu start oraz meta usytuowane były na dziedzińcu zamku.

W tym roku na starcie stanęło ponad 300 zawodników z całego kraju. Musieli zmierzyć się nie tylko z wymagającymi kondycji trasami, ale również wyjątkowo upalną pogodą.

Biegacze mieli do wyboru trzy dystanse: 5, 10 oraz 16 kilometrów. Dla zwycięzców dwóch ostatnich kategorii przygotowana była wyjątkowa nagroda - lot paralotnią. Miłośnicy nordic walking mogli wybrać trasę o długości 5 lub 10 kilometrów. Na wszystkich zawodników czekały m.in. pamiątkowe medale.

Do zawodów dołączyła również prawie setka dzieci, które pobiegły na dystansie 800 metrów.

Organizatorami zawodów byli Grupa Jura PL, IPA Region Zawiercie oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zawierciu.

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!