18 marca w katowickiej Dolinie Trzech Stawów będzie miała miejsce bezprecedensowa rywalizacja biegowa. Na dystansie 5 km biegu czekają na zawodników dwie sekcje wodne (150 i 200 metrów pokonywane po pas w wodzie). Wyjątkowe jest również to, że obowiązuje zakaz startu w legginsach, czy długich spodniach! Nazwa – BIEG BEZ GACI – do czegoś zobowiązuje. Numery startowe będą malowane markerem na udach.

Sukces styczniowego Mors Masakratora w Dąbrowie Górniczej, które organizowało również Stowarzyszenie Pozytywnie Zakręceni, pokazał zapotrzebowanie na imprezy sportowe dedykowane morsom, chociaż doświadczenie w morsowaniu nie jest konieczne. Wystartować może każdy, komu nie straszna zimna woda i przebiegnięcie 5 km łatwej trasy w „niekompletnym od dołu” stroju.

Przed dorosłą rywalizacją przewidziane jest ściganie na 200-metrowej pęlti dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat podzielonych na kategorie wiekowe. Kat. wiekowe:5-6 lat (1 okrążenie), 7-8 lat (2 okrążenia), 9-10 lat (3 okrążenia), 11-12 lat (4 okrążenia).

Chłopiec i dziewczynka, którzy zwyciężą w swoich kategoriach wiekowych, otrzymują puchary,a pierwsza trójka odblaskowe kamizelki i opaski.

Wszystkie dzieci, które ukończą bieg, otrzymają pamiątkowy medal. Start dla dzieci jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona (100 osób). Na szczęście, w tym przypadku organizatorzy nie mają wymagań co do stroju...

Trasa ma 5 km długości, prowadzi ładnymi alejkami w katowickiej Dolnie Trzech Stawów. Jest urozmaicona - ma podbiegi i zbiegi, zakręty i daje gwarancję, że widzów na całej jej długości nie zabraknie. Główną trudnością, a może atrakcją, wydają się dwa 150 m odcinki pokonywane po pas w zimnej wodzie - zaraz po starcie i na finiszu.

Zaraz za metą na zawodników czekać będzie medal, ciepły posiłek, kawa i herbata w Restauracji Pan de Rossa. Jeśli będzie zimno, dodatkowo będzie można się dogrzać w mobilnej saunie. Najszybsi biegacze i biegaczki zostaną nagrodzeni pucharami i nagrodami rzeczowymi. Będzie prowadzona również klasyfikacja drużynowa (z nagrodami), wybory Miss i Mistera Mors oraz zostanie również rozstrzygnięty konkurs na najlepsze przebranie (w tych konkursach również przewidziano nagrody). Pakiet startowy będzie zawierał między innymi pamiątkową koszulkę, smycz „bez gaci”, kick shot energy i dokładny, elektroniczny pomiar czasu.

Rejestracja na bieg i opłaty startowe będą możliwe również na miejscu w dniu zawodów, jeśli nie zostanie wyczerpany limit startujących. Więcej informacji i zapisy na: www.masakratorrun.pl

Organizatorami zawodów są: Stowarzyszenie Pozytywnie Zakręceni, Katowicki Klub Morsów ARKTYKA, a współorganizatorem Miasto Katowice.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!