18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Aleksander Szydło, zawodnik UKS Huragan Sosnowiec podwójnym złotym medalistą MŚJ w Tenisie Stołowym

W Łaziskach Górnych 14-15.04.2012r rozgrywano Mistrzostwa Śląska Juniorów w Tenisie Stołowym. Zawodnik UKS Huragan Sosnowiec Aleksander Szydło zdobył dwa złote medale. Tytuły mistrzowskie zostały wywalczone w grze deblowej wraz ze Stanisławem Sójką (UKS Wolej Ruda Sląska) oraz grze mieszanej wraz z Patrycją Wiechułą (zawodniczka niestowarzyszona).

Zarówno jeden jak i drugi finał okazał się szczęśliwy dla naszego zawodnika dopiero po bardzo zaciętych pięciosetowych pojedynkach. Bardzo dobrze zaprezentowały się także zawodniczki UKS Dwójka Sosnowiec Karolina Sieruga i Sandra Szczecińska zdobywając drużynowo brązowy medal. Sandra Szczecińska zajęła trzecie miejsce w grze mieszanej grając z Wojciechem Rojem (BISTS Bielsko Biała), który wywalczył Indywidualne Mistrzostwo Śląska Juniorów.

Biorąc pod uwagę wcześniej rozgrywane Mistrzostwa Sląska Seniorów gdzie Mateusz Trela (indywidualnie) oraz Adrian Myszewski (w grze mieszanej) obaj UKS Huragan Sosnowiec zdobyli brązowe medale to może okazać się, że będzie to jeden z najlepszych sezonów w historii naszego miasta pod względem liczby zdobytych medali. W miesiącu maju będą rozgrywane Mistrzostwa Ślaska Kadetów, gdzie zawodnicy UKS Huragan Sosnowiec Jan Szymczyk i Szymon Twardowski planują zdobycie (podobnie jak w zeszłym roku) kompletu złotych medali w drużynie, deblu i grze indywidualnej.

W celu przybliżenia liczby zawodników, którzy ubiegali się o grę w Mistrzostwach Śląska należy nadmienić, że w kategorii seniorów było to 143 zawodników, juniorów 135, a w kategorii kadet będzie to około 121 zawodników. Wszyscy grający reprezentują kluby zrzeszone w ŚLZTS w Katowicach. Trzymamy kciuki za dalsze zdobycze medalowe naszych reprezentantów.

Wszystkich kibiców, którzy chcieliby zobaczyć naszych zawodników w akcji zapraszamy w środę 18.04.2102r. do Gimnazjum nr 16 ul. Legionów 21 na mecz barażowy o awans do II Ligi Mężczyzn pomiędzy UKS Huragan Sosnowiec i KTS Lędziny. Początek spotkania o godz. 18.00.