Według mnie powiązanie lat pracy (minimum) z wiekiem jest sprawiedliwe. Z tym, że czas przejście na emeryturę uzależnić od woli pracownika.
A co ze szczególnymi warunkami pracy,będzie dodatek.Mam przepracowane 41 lat składkowych w tym 25 lat w szczególnych warunkach do 1999 roku.
A wypłaty[brutto]przelewać na konto pracownika.Ten co pomysli,odłozy conieco na emeryture.Ten drugi i tak umrze[z głodu]
w naszym kochanym kraju praca po 50 to nie przywilej lecz przymus,niech nie patrzą tak jak to mówią cyt. "np. w Niemcach kobiety pracują do 65 a mają do 67 roku życia",tylko pytam się czy z taką ochotą pracowaliby za np. 1000 zł na rękę,dlaczego do holery biorą ochoczo nie te wzorce co trzeba,zresztą gdzie nam do zachodu,przecież coraz bardziej cofiemy się do wschodu, gdzie te lepsze życie?
najlepiej wysługiwać się starymi ludźmi dajcie prace młodym ktorych przyjmują na umowy lub na 1(2 etatu lub na czarno za to się powinni brać a nie za ludzi którzy w wieku 53 lat mają przepracowane 37 lat to jak długo jeszcze na wszystkich mamy pracować wszyscy młodzi doradcy zmienią zdania jak popracuj ą tule lat i za marne 1000 na ręke.
Jestem za tą ustawą, proszę mi wytłumaczyć po jakiego diabła mam pracować do 60 czy 65 lat ciągle za minimalną płacę? Proszę mi tylko nie mówić,że pracę można zmienić, naprawdę próbowałam ze skutkiem mizernym, nie mówiąc o płacy wszędzie nieśmiertelne minimum czyli 1300 z groszami brutto, na ręke 900, i z takich pieniądzy jaką będę miała emeryturę?
żygać mi się chce jak słucham tych facetów w dyskusjach że kobiety sa aktywne do 80 lat i powinny pracować dłużej ciekawe czemu je zostawiają i idą na młodsze skoro tyle dyskutują o tym ile powinny pracować.Najlepiej dać ustawe do śmierci i będzie spokój bo nie dożyjemy.to dla was rodzimy dzieci a wy tego nie doceniacie,za was pracujemy w domu żeby wam było wygodniej i jeszcze pracujemy zawodowo.ciekawe który pracodawca chce starą babe w pracy skoro ona będzie odstraszać
Zgadzam się z tym projektem, bo dotyczy mnie osobiście. Mam 55 lat i 39 lat pracy!!!!!
i nie mam prawa iść na emeryturę. Jak będę zwolniona z przyczyn dot. zakładu pracy to mam tylko prawo by iść na marne "świadczenia przedemerytalne", które będę otrzymywać do 60-tki (do wieku emerytalnego), a inna Pani która ma 20 lat pracy i ma 60 lat ma prawo do pełnej emerytury, ktoś chyba na górze nie pomyślał o tym osobach co zaczęli pracę w wieku 15-16 lat
wczoraj 21:51
Zagłębiowska klasa A: Tęcza Błędów remisuje z Zewem Kazimierz (ZDJĘCIA)
wczoraj 21:21
2. liga grupa zachodnia [WYNIKI, TABELA]. Dobra środa naszych drużyn
wczoraj 14:57
41 szkół w programie "Cyfrowa szkoła" w woj. śląskim
wczoraj 11:53
Senioralia 2012 wystartowały. Seniorzy przejęli władzę nad Sosnowcem
wczoraj 11:38
Sosnowiec: Festyn Rodzinny Jarmark Cudów w Gimnazjum nr 16. Dla Kuby Majzla...
wczoraj 11:34
Sosnowiec: Zmiana organizacji ruchu na wiadukcie nad S 86
No to wszyscy Ślązacy uciekną na narty na Słowację?
Czy Śląsk jest gotowy na autonomię?
Mieszkanie 1-pokojowe, 39 m2, 4 piętro
Mieszkanie 3-pokojowe, 63 m2, parter
Peugeot 407 SW 2.0 diesel 2005r.
Toyota Avensis NAVI KOLOR! BEZWYPADKOWY! ALU! 2.0 diesel 2008r.
© 2000-2012 Polskapresse Sp. z o.o.
® Realizacja serwisu: Gratka Technologie Sp. z o.o.