Wybierz region

Wybierz miasto

  SLD ich ukarze

  Autor: (ps)

  2004-09-15, Aktualizacja: 2004-12-18 12:43

  Sześciu młodych członków SLD z Sosnowca i Jaworzna musi liczyć się z możliwością wykluczenia z partii. Podczas niedzielnych wyborów uzupełniających do Senatu poparli "nie tego" kandydata.

  Sześciu młodych członków SLD z Sosnowca i Jaworzna musi liczyć się z możliwością wykluczenia z partii. Podczas niedzielnych wyborów uzupełniających do Senatu poparli "nie tego" kandydata. Oficjalnym kandydatem SLD w okręgu sosnowieckim był prof. Marek Barański. Ale niektórzy członkowie partii zasiedli w konkurencyjnych sztabach wyborczych.


  Sosnowieccy radni Grzegorz Pisalski, Maciej Adamiec i Wawrzyniec Bielak poparli Piotra Hałasika wspieranego przez Stowarzyszenie Krzewienia Idei Lewicowej. - Koledzy muszą się liczyć z konsekwencjami. Ocena musi być surowa - mówi Witold Klepacz, przewodniczący sosnowieckiego SLD, który skierował wniosek do partyjnego sądu koleżeńskiego w Katowicach o ukaranie niesubordynowanych. Według Klepacza, był czas na różne punkty widzenia, ale gdy kandydat został wyłoniony, należało głosować na niego.

  - Kolega Barański nie został zaakceptowany przez żadne ciało statutowe na szczeblu miejskim. Jestem członkiem Rady Miejskiej SLD i musiałbym o takiej akceptacji słyszeć - mówi radny Maciej Adamiec.

  Piotra Hałasika poparł senator Adam Gierek, prof. Marka Barańskiego minister Krzysztof Janik. Oficjalnym kandydatem partii został ten drugi, a decyzja zapadła na szczeblu wojewódzkim.

  - Gdyby głosy się nie rozdzieliły, prof. Barański wygrałby z kontrkandydatem z Platformy Obywatelskiej - komentuje Dariusz Nejman, sekretarz wojewódzki SLD.

  - A gdyby wszyscy sympatycy SLD i UP poparli Piotra Hałasika, wygrałby wybory i mielibyśmy senatora - ripostuje Grzegorz Pisalski.

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)