Wybierz miasto

Nareszcie wygrali

Autor: wow

2001-04-24, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Dziennik Zachodni

Pierwsze ligowe zwycięstwo w rundzie wiosennej odnieśli w sobotę piłkarze sosnowieckiego Górnika. Klimontowianie na własnym boisku pokonali 3:1, broniący się przed spadkiem, RKS Grodziec.

Pierwsze ligowe zwycięstwo w rundzie wiosennej odnieśli w sobotę piłkarze sosnowieckiego Górnika. Klimontowianie na własnym boisku pokonali 3:1, broniący się przed spadkiem, RKS Grodziec. Od pierwszego gwizdka arbitra gospodarze ruszyli do ataków na bramkę Sebastiana Leciaka. W 2 min., po dośrodkowaniu Jarosława Skrzypca, bliski wpisania się na listę strzelców był Damian Kowalski, ale posłał futbolówkę nad poprzeczką. Dziewięć minut później klimontowianie objęli prowadzenie. Solową akcję Jarosława Skrzypca przerwał faulem Paweł Zbroszczyk i arbiter bez wahania wskazał na "wapno". Rzut karny pewnie zamienił na bramkę Dariusz Wykurz.

W 23 min. dośrodkowanie Ireneusza Wajdy z rzutu rożnego trafiło do Damiana Kowalskiego, którego strzał z kilku metrów minął poprzeczkę. Grodźczanie odpowiedzieli uderzeniami Łukasza Girka i Pawła Musialika. Padły one jednak łupem Jakuba Helbina. Trzy minuty przed końcem pierwszej części spotkania, po "wrzutce" Ireneusza Wajdy z rzutu rożnego, Dariusz Batko strzałem głową zmusił do kapitulacji Sebastiana Leciaka. Goście błyskawicznie odpowiedzieli akcją Marcina Wielgusa, którego bezpardonowo powstrzymał na polu karnym Jarosław Jajeśniak. Tym razem sędzia Marcin Soja nie podyktował jednak "jedenastki".
    Po przerwie trwał napór sosnowiczan. W 50 min. Wojciech Sperka ograł trzech rywali, po czym mocno strzelił z linii pola karnego. Na posterunku był jednak bramkarz gości. Trzy minuty później, po "wrzutce" Dariusza Wykurza, tuż obok słupka posłał futbolówkę Marcin Pietrkiewicz, a za moment w dogodnej sytuacji w bramkę grodźczan nie trafił Wojciech Sperka. Podopieczni Marka Kocota zrewanżowali się strzałami Grzegorza Chmista i Jacka Kuci, które jednak obronił Jakub Helbin.

W 74 min. klimontowski golkiper faulem powstrzymał szarżującego na bramkę Jarosława Stępnia. Sędzia Marcin Soja po raz drugi wskazał na "wapno". Rzut karny pewnie wykorzystał Marcin Krukowski. Dwie minuty później, po brutalnym faulu na Jarosławie Stępniu, drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Grzegorz Piotrowski. Było to już jego dziewiąte "żółtko" w tym sezonie.
    Grając z przewagę jednego zawodnika, grodźczanie śmielej zaatakowali, licząc na doprowadzenie do remisu. Znacznie groźniejsze były jednak akcje gospodarzy. W 81 min. Wojciech Sperka, mając przed sobą jedynie Sebastiana Leciaka, niedokładnie zagrał do stojącego przed pustą bramką Dariusza Wykurza. Dwie minuty później mocny strzał Tomasza Chojnackiego z trudem sparował golkiper gości. Dobitka Wojciecha Sperki wylądowała już w siatce.

l Górnik Sosnowiec - RKS Grodziec 3:1 (2:0). Bramki: 1:0. Wykurz (11 min. - karny), 2:0 Batko (42 min.), 2:1 Krukowski (74 min. - karny), 3:1 Sperka (83 min.). Czerwona kartka: Piotrowski (Górnik).
    Górnik: Helbin - Kowalski, Jajeśniak, Mentel (60 min. Zalewski), Skrzypiec - Batko (70 min. T. Chojnacki), Pietrkiewicz, Piotrowski, Wykurz - Wajda, Dubielak (46 min. Sperka).
    RKS Grodziec: Leciak - Rataj, Kania, Nibus, Krukowski - Gutowski (56 min. Chmist), Kucia, Zbroszczyk (56 min. Stępień), Girek - Musialik (80 min. Rasała), Wielgus.